Do Kwon a Terraform Labs musia vyhovieť vyšetrovaniu SEC

od Simona

Nedávne rozhodnutie súdu potvrdilo žiadosť SEC nariadiť spoločnosti Terraform Labs a jej spoluzakladateľovi Do Kwonovi, aby vyhoveli vyšetrovacím výzvam regulátora.

NEWSLETTER okrypte.sk

Súd rozhodol v prospech SEC

Rozhodol o tom v stredu (8. júna 2022) americký druhý obvodný odvolací súd. SEC vyšetruje, či Do Kwon a Terraform Labs, odvolatelia v prípade, porušili zákon o cenných papieroch projektom DeFi  Terra Mirror Protocol.

Mirror Protocol umožňuje používateľom nakupovať populárne akcie ako Tesla alebo Microsoft. Ide však o syntetické akcie vydané na blockchaine. Koncom mája bola zneužitá konštrukčná chyba, ktorá viedla ku krádeži 2 miliónov dolárov.

V septembri 2021 americký regulátor cenných papierov doručil predvolanie Do Kwonovi, keď sa zúčastnil na konferencii v New Yorku. Zakladateľ Terra však obvinil Komisiu, že porušila jej pravidlá správania. Tvrdil tiež, že okresný súd nie je príslušný pre neho ani jeho spoločnosť.

Vo februári 2022 okresný súd v USA nariadil Do Kwonovi a Terraform Labs (TFL), aby spolupracovali so SEC na vyšetrovacích predvolaniach na základe protokolu Mirror. Proti tomuto rozhodnutiu sa odvolali, no odvolanie prehrali.

Výňatok zo súdneho príkazu hovorí:

„Všetky ostatné argumenty odvolateľov sme zvážili a považovali sme ich za nedôvodné. Z vyššie uvedených dôvodov sme dospeli k záveru, že okresný súd správne vyhovel žiadosti SEC o vydanie súdneho príkazu na splnenie predvolaní.
POTVRDZUJEME rozhodnutie okresného súdu.“

Zamestnanec Terra ukradol 80 BTC

Zatiaľ čo rozhovory SEC nesúvisia so zánikom Terra, problémy Terraform Labs (TFL) sa naďalej zhoršujú. Juhokórejské úrady vedú ďalšie vyšetrovanie spoločnosti. Tentoraz sa vyšetrovanie týka jedného z členov predstavenstva TFL, ktorý údajne spreneveril bitcoin vlastnený spoločnosťou.

Podľa agentúry Yonhap News Agency mal zamestnanec Terraform Labs ukradnúť 80 BTC (2,4 milióna dolárov za súčasnú cenu). Nie je však známe, či podvod súvisí s Do Kwonom alebo inými zamestnancami TFL.

K incidentu došlo niekoľko dní po tom, čo boli všetci zamestnanci TFL podrobení vyšetrovaniu zo strany juhokórejských úradov. Už skôr sa objavili aj správy, že spoluzakladateľ Do Kwon sa chystá predstúpiť pred národný parlament.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár