ETH velryby

Do čoho investujú veľryby Ethereum?

0 komentárov

Jednou z výhod technológie blockchain je, že jej register je stopercentne verejný a transparentný. To znamená, že dáta na ňom môže prezerať prakticky ktokoľvek. Veľryby boli vždy považované za subjekty s rozsiahlymi znalosťami trhu. V dnešnom článku si rozoberieme 100 najväčších ethereových adries a uvidíme, čo veľryby HODLujú.

Pozeráme sa na ETH Whale Investments

Zdrojom údajov použitých na túto analýzu je populárna webová stránka Whale Stats. Ukazujú, že veľryby investovali až 1,7 miliardy dolárov do natívneho tokenu kryptomenovej burzy FTX. Celkovo 100 najväčších ETH peňaženiek alokovalo takmer 19 % všetkých svojich prostriedkov na FTT trh.

Velryby

ZDROJ: whalestats.com

Zaujímavosťou je, že na druhom mieste je populárny meme coin shiba inu. Najväčšie veľryby Ethereum vlastnia SHIB v celkovej hodnote 1,27 miliardy dolárov, čo je približne 14,15 % ich portfólií. Tu stojí za zmienku, že jeden z nich nedávno kúpil meme mincu v hodnote 89 miliónov dolárov len v jednej transakcii.

Okrem menej známych tokenov, ktoré tvoria 7,5 % veľkých peňaženiek ETH, patria medzi ich obľúbené kryptomeny aj dva najpopulárnejšie stablecoiny USDC a USDT a BEST, MATIC, MANA a LINK.

Najväčšia veľryba zo všetkých

Vyššie uvedené čísla však nezohľadňujú ETH držané v peňaženkách veľrýb. Napriek tomu je najväčšou adresou Etherea v skutočnosti zmluva o vklade ETH 2.0. V čase písania tohto článku vlastní viac ako 10 694 610 ETH v celkovej hodnote 31,9 miliardy dolárov.

Zmluva o vklade ETH 2.0 však nie je lídrom, pokiaľ ide o hodnotu naskladaných tokenov. Podľa Staking Rewards je Solana na čele s už zablokovanými tokenmi SOL v hodnote viac ako 36 miliárd dolárov. Rivalita medzi Solanou a Terra je však tvrdá. Oba ekosystémy si denne vymieňajú pozície a bojujú o prvenstvo.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár