Do Cardana prúdi stále viac zdrojov od veľrýb a inštitúcií

Do Cardana prúdi stále viac zdrojov od veľrýb a inštitúcií

0 komentárov

Cardano nedávno zaznamenalo prílev veľkých investorov, podľa údajov poskytnutých analytickou spoločnosťou Santiment. Len od 21. marca sa počet adries veľrýb zvýšil o 1,7 %.

Veľryby nakupujú ADA

Podľa tweetu zdieľaného Alim Martinezom, ktorý obsahuje graf od spoločnosti Santiment, bolo na Cardane za posledných deväť dní vytvorených približne 42 nových „tučných“ peňaženiek. Obsahujú od 1 do 10 miliónov ADA tokenov. V prepočte na fiat menu je to od 1,2 milióna do 12 miliónov dolárov.

Graf ukazuje, že vo februári tohto roku, keď bola ADA uvedená v zóne 0,9 USD došlo k obrovskému poklesu počtu adries veľrýb.

V súčasnosti sa tok finančných prostriedkov z krivky týchto peňaženiek prudko zvýšil, pričom ADA stojí 1,20 USD. Za posledný týždeň token získal až 23,1 % zo svojej hodnoty.

Do Cardana prúdia inštitucionálne prostriedky

IntoTheBlock včera informoval, že reťazec Cardano zaznamenal väčší dopyt zo strany finančných inštitúcií ako zvyčajne.

Objemy prevodov ADA presahujúce 100 000 USD sa tento rok zvýšili 50-násobne. K 28. marcu tieto transakcie predstavovali 69,09 miliardy ADA coinov. Tieto prostriedky tvorili 99 % z celkového množstva tokenov ADA odoslaných v reťazci.

Nárast dopytu po sieti Cardano bol s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený celkovým rozšírením siete a skutočnosťou, že celková hodnota na nej zablokovanej ADA presiahla 300 miliárd dolárov.

Trhová kapitalizácia mince medzitým presiahla 40 miliárd dolárov a jej kurz dosiahol dvojmesačné maximum.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár