Do 3 rokov budeme čeliť masovej adopcii kryptomien inštitúciami. Je tu však jedna podmienka

Viac ako tri štvrtiny finančných inštitúcií vstúpia na trh s kryptomenami v najbližších troch rokoch, ak bude toto odvetvie regulované, sumarizuje štúdia Ripple.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Finančné inštitúcie chcú kryptomeny

Najnovšia štúdia Ripple ukazuje, že až 76 % finančných inštitúcií plánuje používať kryptomeny pri svojich operáciách v priebehu nasledujúcich 36 mesiacov. Väčšina týchto aktérov však oznámila, že tak urobia až vtedy, keď politici vytvoria vhodný regulačný rámec.

Štúdia tiež odhalila, že 20 % spotrebiteľov na celom svete by bolo ochotných kupovať iba zelené kryptomeny. Spoločnosť však poznamenala, že veľa ľudí nevie, ktoré digitálne meny používajú Proof-of-Work (POW) a ktoré sú menej energeticky náročné.

Pokiaľ ide o zástupcov finančných spoločností, na otázku, prečo ich subjekty neinvestovali do kryptomien, odpovedali, že je to spôsobené nedostatkom vhodných regulácií, ako aj početnými podvodmi, ktoré sa v poslednom čase vyskytli.

Ďalším faktorom, ktorý by mal zvýšiť adopciu blockchainu a kryptomien, je zapojenie bánk a ich postoj k sektoru. 65 % opýtaných priznalo, že by oveľa pravdepodobnejšie investovali do bitcoinu alebo altcoinu, ak by banka, ktorú využívajú, poskytovala služby digitálnych aktív. 17 % uviedlo, že by im na tom nezáležalo.

Za zmienku však stojí, že v priebehu rokov sa niektoré spoločnosti pretransformovali na konkrétnych HODLerov. 50 % uviedlo, že tak urobili, pretože považujú digitálne aktíva za veľkú ochranu proti inflácii, „menu na uskutočňovanie platieb alebo ako zdroj na požičiavanie alebo zabezpečenie pôžičiek“.

kryptomeny

Na regionálnej úrovni sa zdá, že tento priemysel najviac zaujal latinskoamerické spoločnosti a jednotlivcov. 50 % z nich verí, že kryptomeny budú mať obrovský vplyv na ekonomiku, pričom túto víziu zdieľa len 35 % európskych respondentov.

NFT a CBDC

Štúdia sa zamerala aj na NFT a digitálne meny centrálnych bánk (CBDC).

Ripple poznamenal, že záujem o digitálne zberateľské predmety v posledných mesiacoch „vyletel do neba“. NFT je však stále vo „veľmi ranom štádiu“ vývoja a väčšina spotrebiteľov buď nerozumie myšlienke takýchto tokenov, alebo je k nim skeptická.

Väčšina ľudí so znalosťou NFT uviedla, že by si takéto produkty kúpili kvôli funkčným výhodám (79 %), a nie kvôli emocionálnym dôvodom (45 %).

Ripple tiež predstavil výhody CBDC a to, čo si o nich myslia finančné inštitúcie a spotrebitelia. Digitálne meny centrálnych bánk podľa spoločnosti výrazne zvýšia finančnú inklúziu.

36 % opýtaných finančných inštitúcií sa domnieva, že CBDC budú mať významný vplyv na spoločnosť a 34 % verí, že posilnia ekonomiky.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár