Dnes vyprší platnosť Bitcoinových opcii v hodnote 3,6 miliard USD

od Martin Tkáč

Dnes má uplynúť platnosť bitcoinových opcii v hodnote 3,6 miliárd dolárov, čo môže priniesť zásadný nárast ceny BTC, ako je to možné?

Práve toto uplynutie dáva obchodníkom poslednú šancu dané aktívum kúpiť alebo predať, ak sa rozhodnú pre druhú možnosť bude na trhu k dispozícii viac bitcoinov, čo môže priniest nárast ceny.

Práve údaje z Arcane Research určujú počet vypršajúcich opcii na 68 500 BTC na neregulovanom Deribite, najväčšej burze krypto derivátov na svete. „Max pain“ pre tieto BTC je 54 000 dolárov.

Max pain predstavuje cenu za ktorú je kumulatívna hodnota držaných opcii najnižšia, inak povedané, obchodníci nezískajú zásadnú zľavu v porovnaní s nákupom BTC na otvorenom trhu. Ale pri nákupe čelia finančným stratám a nechajú ich expirovať. Cena BTC klesla za posledných 48 hodín za 54 800 na 52 900 dolárov.

Bitcoinové opčné kontrakty ktoré dávajú obchodníkom šancu (ale nie povinnosť) kúpiť BTC za stanovenú cenu, sa môžu obvykle obchodovať až do posledného piatku každého mesiaca. Práve preto sa môže situácia opakovať a odporúčamre sa o túto tému zaujímať.

 

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár