Disney vydáva vlastnú kolekciu NFT

od Martin Tkáč

Svetoznáma značka Disney vydala vlastnú kolekciu NFT, ktorá vyšla pod názvom „Golden Moments“. Na dosiahnutie tohto cieľa sa spoločnosť spojila s VeVe Marketplace.

Premiéra kolekcie Disney NFT sa konala 12. novembra, počas dňa Disney Plus. Fanúšikovia mali šancu vyhrať žetóny predstavujúce ikonické momenty z produkcie Disney. Vydaná kolekcia NFT zahŕňa aj produkcie ako Pixar, Marvel a Star Wars.

Predaj prebieha prostredníctvom platformy VeVe NFT Marketplace, ktorá nie je pre spoločnosť Disney žiadnou neznámou. Pred časom začala spolupracovať s Disney-Unit Marvel na spustení zbierky historických komiksov.

Bezplatné predplatné kanála Disney Plus

Kolekcia NFT Golden Moments obsahuje zlaté sošky zobrazujúce najslávnejšie momenty v histórii Disney. Ľudia, ktorí dostali žetóny, tiež vyhrali bezplatné trojmesačné predplatné kanála Disney Plus.

Kupujúci digitálnej kolekcie Ultra Rare, ktorá bola vystavená aj pri príležitosti Disney Plus Day, navyše dostali šancu na ročné predplatné.

Spustenie partnerstva VeVe Marketplace bolo pre Disney strategickým krokom. Marvel Studio nadviazalo kontakt s platformou začiatkom tohto roka s cieľom začať spoluprácu. Kolekcia venovaná fanúšikom komiksov získala osobitný význam na podujatiach organizovaných značkou Disney.

CD Comics spustilo začiatkom októbra tohto roku špeciálnu kolekciu zberateľských kúskov. Ich premiéra sa odohrala počas podujatia DC FanDome. Vyšiel spolu s Palm NFT Studios a stretol sa s veľkým záujmom. Predmetom zbierky boli digitálne obálky ťažko dostupných komiksov o postavách ako Batman, Superman, Wonder Woman.

zdroj: decrypt.co, pexels.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár