Discord nebude integrovať kryptomeny

od Martin Tkáč

Jason Citron, generálny riaditeľ platformy skupinového chatu Discord minulý týždeň zdieľal snímku obrazovky zobrazujúcu integráciu platformy so službami kryptomenovej peňaženky.

Na Twitteri použil frázu „probably nothing“, aby oklamal používateľov a varoval verejnosť o svojich plánoch. Okrem toho spoločnosť Discord vytvorila prieskum s cieľom získať nápady od používateľov o ich novej iniciatíve NFT. Ľudia však dávali najavo svoju nespokojnosť, kritikou nového nápadu spoločnosti.

Znepokojení používatelia tvrdia, že Discord zavádza technológiu, ktorá by mohla zničiť ich reputáciu prilákaním podvodníkov do prostredia. Niektorí kritici tiež tvrdili, že väčšina výrobcov NFT je známa tým, že kradne umenie od skutočných umelcov.

Pôvodne sa predpokladalo, že ide len o skoré odmietnutie nových implementácií, ktoré budú časom akceptované. Teraz však niektorí používatelia pohrozili zrušením svojich Nitro odberov a prémiových platených služieb, ktorým sa môžu vyhnúť reklame.

Dokonca aj v mnohých komunitách NFT na Discorde sa niektorí obávali, že integrácia kryptomenových peňaženiek bude bránou k podvodom a nečestným aktivitám.

Jeden užívateľ uviedol:

Okamžite zrušte svoje nitro a vyberte si inú službu, ako dôvod uveďte tweet generálneho riaditeľa o tom … Hlasný, okamžitý verejný pokles príjmov je jediná vec, ktorá to v tomto bode zmení.

Tento tweet sa páčil viac ako 20 000-krát.

Nesúlad opúšťa vnútorný koncept

V reakcii na kritiku Citron stiahol svoje predchádzajúce vyhlásenie. Uviedol, že spoločnosť momentálne nemá plán dodať tento interný koncept.

 

Sme nadšení z potenciálu technológie Web3 a pozitívnych spôsobov, ako sa komunity stretávajú na Discorde, najmä tie, ktoré sú organizované okolo ekologických návrhov zameraných na vývojárov. Uvedomujeme si však, že existujú určité problémy, na ktorých musíme popracovať. Zatiaľ sa zameriavame na ochranu používateľov pred spamom, podvodmi a podvodníkmi.

Správy naznačujú, že Discord už nejaký čas skúma blockchainovú technológiu a ako môže urýchliť svoje operácie. Pri súčasnej nespokojnosti medzi používateľmi bude musieť Discord prehodnotiť svoje hodnoty.

Tento rok Discord zaznamenal prílev tisícok projektov NFT, z ktorých mnohé udržiavajú kontakt s nasledovníkmi, sledujú predaje a pohyby na trhu a odosielajú aktualizácie pomocou vyhradeného servera Discord. Je to tiež vedúca platforma na koordináciu distribučných podujatí. Tu sú NFT razené a predávané alebo rozdelené medzi nasledovníkov predtým, ako zasiahnu obchodné platformy.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár