Discord bude integrovať MetaMask a WalletConnect

od Martin Tkáč

Generálny riaditeľ populárnej aplikácie na odosielanie správ Discord, zverejnil predbežnú fotografiu budúcej aktualizácie, kde používatelia budú môcť pripojiť svoje aplikácie k sieti Ethereum cez MetaMask alebo WalletConnect.

Discord smeruje k Ethereu

Discord je veľmi populárna aplikácia na odosielanie správ, ktorá používateľom umožňuje streamovať, chatovať a používať videokonferencie, ako aj vytvárať dedikované servery, chatovacie miestnosti atď.

Včera 9. novembra, Jason Citron, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti, zverejnil náhľadový obrázok budúcej aktualizácie aplikácie. Znamená to, že používatelia ho budú môcť pripojiť k svojim peňaženkám MetaMask alebo WalletConnect.

Zatiaľ sa o tom nič viac neprezradilo. Nie je tiež známe, aké príležitosti to odomkne, hoci niektorí používatelia sa už teraz obávajú problémov so škálovateľnosťou siete Ethereum.

Zanesie Discord sieť Ethereum?

Discord väčšinou používajú hráči na komunikáciu pri hraní rôznych hier. Navyše takmer každý kryptomenový projekt obsahuje aj diskordový server s množstvom kanálov. S ich pomocou sa snaží vytvárať a napĺňať potreby svojich komunít.

Play-to-earn sa stáva obzvlášť horúcim pojmom v oblasti kryptomien. Je teda dosť možné, že Discord sa bude snažiť z tohto rozvíjajúceho sa trhu ukoristiť čo najviac.

V každom prípade je tiež pravda, že milióny ľudí používajúcich Discord by mohli zaťažiť sieť Ethereum, ak by sa napríklad operácie v aplikácii nejako vykonávali cez blockchain.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár