Diem je licencovaný takmer vo všetkých štátoch USA

od Martin Tkáč

Podľa člena predstavenstva Diema Davida Marcusa má platobný systém stablecoinov Facebooku už všetky príslušné licencie, ktoré mu umožnia fungovať na trhu.

Diem hľadá licencie v každom štáte

David Marcus člen predstavenstva Diem Association a vedúci tímu digitálnej peňaženky Novi vo svojom nedávnom blogovom príspevku odhalil, že platobný systém Diem bude licencovaný takmer v každom štáte USA.

Cieľom textu bolo vysvetliť, prečo stablecoiny môžu vyriešiť množstvo problémov, ktoré existujú v súčasnom medzinárodnom platobnom systéme, a prečo sa Facebook zaviazal vytvoriť svoju mincu a elektronickú peňaženku.

Pevne verím, že ak niekedy bola príležitosť vytvoriť otvorený, interoperabilný online protokol na zarábanie peňazí, ktorý skutočne zmenil pravidlá hry pre ľudí a podniky na celom svete, je to teraz

Po zmapovaní niekoľkých možností, vrátane toho, ako môže globálna sieť stablecoin pomôcť tým, ktorí nemajú bankové účty, a súčasne pomôže USA udržať si pozíciu dolára ako svetovej rezervnej meny, sa Marcus prikláňa k obhajobe legitimity Facebooku ako poskytovateľa takýchto stablecoinov a sieťe.

Poznámky k štátnym licenciám spoločnosti Diem:

Tieto záväzky sme dodržali a zapojili sme sa do konštruktívnych konzultácií s regulátormi a tvorcami politík na celom svete. V USA sme získali licencie alebo schválenia pre Novi takmer v každom štáte a nezačneme nikde, kde sme takéto povolenia zatiaľ nedostali.

Projekt je pripravený na spustenie

Marcus na záver uvádza, že Novi je „pripravený vstúpiť na trh“ a splniť všetky potreby budúcnosti peňazí.

Vzhľadom na to, že Diem môže byť spustený neskôr v tomto roku a súčasný líder na trhu stablecoinov Tether má určité problémy s obavami, že nemusí mať úplné zabezpečenie predmetných mincí, je celkom možné, že projekt Facebooku sa stane lídrom v oblasti stablecoinu. V trhovej kapitalizácii môže dokonca prekonať bitcoiny.

Marcus vo svojom blogovom príspevku naďalej uisťuje čitateľov, že Facebook nemá žiadny „zlovestný plán“. Cieľom spoločnosti je „riešiť veľké problémy vo veľkom“.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár