„Deflačné sily“ vytlačia BTC do roku 2022 na 100 000 dolárov

od Martin Tkáč

Aj keď je na trhu v poslednej dobe medvedia nálada, niektorí odborníci majú stále býčie predpovede. Jedným z nich je Mike McGlone, hlavný komoditný stratég Bloomberg. Rok 2022 bude podľa neho úspešný pre bitcoin aj zlato. Verí, že prvá kryptomena dosiahne 100 000 dolárov. Zlato zasa presiahne 2000 dolárov.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Bude v roku 2022 ďalší boom?

Globálny finančný systém práve prežíva ťažké časy. Pandémia COVID-19 a súvisiace zdravotné obavy spôsobili, že mnohé spoločnosti dočasne zastavili svoju činnosť alebo poslali svojich zamestnancov pracovať z domu. Výsledkom boli okamžité prestoje, pomalšia produktivita a pevný základ pre budúce menové problémy.

V tom istom čase začali centrálne banky tlačiť obrovské množstvá fiat mien. Týmto spôsobom chceli krátkodobo zmierniť problémy. Dôsledkom však bola rastúca inflácia, ktorá teraz stúpla na úroveň, ktorá nebola zaznamenaná už desaťročia. V USA je to vyše 6 %, čo je najvyššia úroveň za takmer 40 rokov.

A zatiaľ čo národné meny ako americký dolár pomaly strácajú svoju kúpnu silu, bitcoin mnohí považujú za presný opak. Jeho stály prísun 21 miliónov mincí z neho robí dôveryhodnú raritu a atraktívny investičný nástroj, ktorý mnohí ľudia využili počas súčasných finančných turbulencií.

Napriek tomu Mike McGlone z Bloombergu predpovedal, že budúci rok prevládnu „deflačné sily“ a inflácia sa prestane šíriť po celom svete. Tento proces môže pomôcť základnej kryptomene dosiahnuť hranicu 100 000 USD. Podľa experta rovnaké faktory vyženú zlato na 2000 dolárov a ropu na 50 dolárov.

100 000 $ # bitcoin, 50 $ # Ropa, 2 000 $ # zlato? Výhľad na rok 2022 v 5 grafoch – Vrchol komodít a klesajúci výnos z dlhopisu štátnej pokladnice poukazujú na riziká oživenia deflačných síl v roku 2022 s pozitívnymi dôsledkami na bitcoiny a zlato. pic.twitter.com/j3VNAOCwuz

Bitcoin ako ochrana proti inflácii

Podľa ďalšej správy Bloomberg investori používajú bitcoin na ochranu pred infláciou. Spoločnosť dokonca nazvala vedúcu kryptomenu „najlepším inflačným hedžom na svete“.

Podobný názor má aj mnoho ďalších investorov. Vrátane okrem iného Anthony Scaramucci, Paul Tudor Jones a Barry Sternlicht. Do klubu nedávno vstúpil Jordan Peterson, klinický psychológ a známy YouTuber.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár