coinbase NFT

Defiance uvádza na trh prvý ETF založený na NFT

0 komentárov

Defiance ETF spúšťa prvý fond obchodovaný na burze (ETF) založený na nezameniteľných tokenoch (NFT).

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Sledovaním indexu BITA NFT a Blockchain Select Index ponúka Defiance Digital Revolution ETF (NFTZ) investorom tematickú expozíciu blockchainovým a kryptomenovým ekosystémom. Vrátane NFT trhov a emitentov ako Coinbase a Playboy. Aj keď ponúka expozíciu iba spoločnostiam a nie priamo kryptomenám, je jedným z prvých ETF, ktoré využívajú výhody rastúceho trhu NFT. Index je založený na pravidlách a štvrťročne sa vyvažuje s poplatkom za správu fondu vo výške 0,65 %.

NFT trh

Sylvia Jablonski, hlavná investičná riaditeľka Defiance ETFs, povedala:

NFTZ je pre investorov skvelý spôsob, ako získať prístup nielen k rýchlo rastúcemu aspektu technológie blockchain v digitálnom svete, ale aj k spoločnostiam zapojeným do renesancie NFT. Spoločnosti zahrnuté v tomto indexe sú kľúčovými hráčmi pri budovaní Web 3.0.

NFT fondy podľa Jablonského zásadne zmenia ekonomický model pre športovcov, umelcov a iných tvorcov a ďalšie odvetvia spôsobmi, ktoré si zatiaľ ani nevieme predstaviť. Verí, že NFT budú väčšie ako internet, pričom dodáva, že objem obchodov NFT v októbri presiahol 15 miliárd dolárov.

Jablonski tiež zdôraznil sociálnu zložku NFT, ktorá ponúka účinnú formu marketingu. Verí, že práve to odlišuje NFT od bitcoinov a iných investícií súvisiacich s kryptomenami.

Povedala:

NFT sú dnes tým, čím bol Bitcoin pred 10 rokmi, okrem toho, že existuje solídna komunita vývojárov a investorov, ktorí koexistujú, aby definovali budúcu cestu nevymeniteľných tokenov. Sú súčasťou špeciálneho klubu, členstva, takže investícia nadobúda tento nový význam sociálnej interakcie.

Čaká sa na ETF

NFTZ patrí medzi niekoľko tematických ETF založených na blockchaine, ktoré sa rozmohli, zatiaľ čo Komisia pre cenné papiere a burzu USA (SEC) zamietla množstvo žiadostí o bitcoinové spotové ETF. V októbri SEC konečne schválila prvé ETF založené na bitcoinoch, aj keď založené na futures.

Toto bola najďalej od regulačných orgánov k schváleniu fondu, ktorý investuje do kryptomien. Fidelity Investments, unavená z čakania na schválenie v USA, môže spustiť svoj Fidelity Advantage Bitcoin ETF na burze v Toronte už budúci týždeň.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár