Decentraland bude hostiteľom jedného z prvých hudobných festivalov v Ethereu

od Martin Tkáč

Hudobný festival Decentraland založený na ETH sľubuje veľa hudby a exkluzívnych dobrôt NFT.
Pre mnohých to bude veľkým lákadlom. Pre obyvateľov počítačovej hry Decentraland založenej na ethereu to bude (virtuálna) realita.

Na budúcu nedeľu o 18:00 UTC sa v crypto’s Second Life sim uskutoční TO THE MOON, hudobný a umelecký festival. Jedná sa o spoluprácu medzi trhom NFT KnownOrigin, kolektívom ochutnávačov NFT Illumino a krypto poradenskou spoločnosťou BEAR NFT.

Festival sa bude konať vo virtuálnom sídle KnownOrigin v Decentralande. Predstavia sa na ňom vystúpenia predstaviteľov elektronickej hudby vrátane Ookay, SNBRN, Fred Thurst (alias Dr. Fresch), Autograf a Win and Woo.
Organizátori sľubujú exkluzívne dobroty NFT. Účastníci dostanú virtuálny žetón POAP (Proof of Attendance Protocol), aby sa mohli prepnúť na svoj profil Decentraland, a môžu si kúpiť exkluzívne virtuálne oblečenie vrátane bombery a čiapky.

Čo vlastne je Decentraland?

Decentraland je počítačová hra založená na prehliadači a kryptomene, ktorá začala budovať svet v štýle Minecraft a socializovať sa v štýle Second Life a ktorá bola uvedená na trh v roku 2017. Menou v hre je MANA založená na ethereu. S ním môžu držitelia kúpiť položky v hre a akýkoľvek z 90 000 pozemkov v hre ako NFT. V decembri mal Decentraland podľa NBC asi 10 000 aktívnych používateľov denne.

Začiatkom júna vyplatil protokol Boson, ktorý umožňuje ľuďom premieňať fyzické veci na NFT, spoločnosti MANA ekvivalent 704 000 dolárov za pozemok, na ktorom plánuje vybudovať obchodné centrum spájajúce Decentraland s obchodmi v reálnom svete.

V tom čase bol nákup spoločnosti Boson obchodom s pôdou s najvyššou hodnotou na Decentralande, aj keď ho odvtedy nahradila investičná spoločnosť Republic Realm, virtuálna realitná investičná spoločnosť, ktorá za časť Decentralandu zaplatila 913 000 dolárov.

Virtuálna nehnuteľnosť je rovnako ako väčšina NFT priestoru riskantnou investíciou. To, čo je dnes populárne, a dopyt po ňom, môžu zajtra ľahko zapáchať. Ak sa objaví trh, kupujúci nebudú mať ani uspokojenie z nepixelovanej zeme, aby mohli stáť.

zdroj:  decrypt.com, pixabay.com, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár