DBS Bank verí, že bitcoin je investičná príležitosť

Investičný stratég a senior viceprezident DBS Bank Daryl Ho je presvedčený, že bitcoin je stále skvelou investičnou príležitosťou, prečo to tvrdí?

od Martin Tkáč

Newsletter news

DBS Bank: BTC je príležitosť

Singapurská spoločnosť poskytujúca finančné služby DBS Bank verí, že bitcoin zostáva bezprecedentnou investičnou príležitosťou. Daryl Ho, investičný stratég a hlavný viceprezident banky na nedávnom tlačovom brífingu uviedol, že schopnosť bitcoinu spracovávať transakcie bez potreby centrálneho kontrolóra z neho robí bezprecedentnú príležitosť v histórii.

Ho poznamenal, že úspech bitcoinu je poháňaný jeho užitočnosťou, ktorá umožňuje prenos hodnoty prostredníctvom decentralizácie, čím sa eliminuje potreba centrálnych aktérov v tomto procese.

Väčšina metód, ktoré používate na obchodovanie s aktívami, vyžaduje centrálnu zúčtovaciu stránku na overenie transakcie. Stále je to teda príležitosť, ktorá sa nedá kúpiť za fiat peniaze, pretože fiat menové systémy sú stále riadené centrálnymi bankami, povedal.

Investičný stratég následne dodal, že s kryptomenami sa dá obchodovať 24 hodín denne, 7 dní v týždni. To sa nedá povedať o akciových trhoch.

Myslím si, že bitcoin je stále jedinečný, či už sa jeho cena mení alebo nie. Ak sa len pozrieme na cenu, uvidíte veľkú volatilitu a to nám nehovorí veľa o tom, čo bitcoin v skutočnosti robí, dodal.

Napriek súčasným klesajúcim trendom na trhu s kryptomenami zaznamenala DBS nárast svojho biznisu s kryptomenami.

V júni digitálna odnož banky, DBS Digital Exchange (DDEx), zaznamenala výrazný nárast objemu obchodovania s bitcoinmi napriek krachu trhu a pádu Terry túto jar.

DBS Bank verí, že bitcoin je investičná príležitosť

Burza odhalila, že jej inštitucionálni klienti nemajú obavy z kolapsu trhu s digitálnymi menami, namiesto toho boli zaneprázdnení nákupom bitcoinov za nižšie ceny. Podľa DDEx bol objem obchodov s BTC zaznamenaný v júni štyrikrát vyšší ako v apríli.

Bill Miller tiež odporúča nákupy BTC

Legendárny investor Bill Miller verí, že bitcoiny a akcie sú počas medvedieho trhu atraktívnejšie aktíva. V nedávnom rozhovore bývalý šéf Legg Mason nazval bitcoin niečo ako „poistenie proti finančnej katastrofe“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár