David Rubenstein, zakladateľ Carlyle Group, sa o kryptomenách vyjadruje pozitívne

od Martin Tkáč

David Rubenstein, zakladateľ Carlyle Group, jednej z najväčších investičných firiem s viac ako 300 miliardami dolárov v správe, hovorí, že bol skeptický voči kryptomenám, ale teraz verí, že džin je z fľaše von. Odvetvie digitálnych aktív „nezmizne“, dodal.

David Rubenstein o kryptomenách

David Rubenstein, spoluzakladateľ Carlyle Group, jednej z najväčších private equity firiem na svete, v nedávnom rozhovore pre Colossus povedal, prečo zmenil názor na kryptomeny.

Rubenstein založil Carlyle Group v roku 1987. Spoločnosť odvtedy rástla a dnes je riadiacim subjektom v hodnote 301 miliárd USD s 26 pobočkami po celom svete. Rubenstein je okrem iného aj predseda Rady pre zahraničné vzťahy, správca Brookingsovho inštitútu a Svetového ekonomického fóra a laureát Carnegieho medaily za filantropiu.

„Spočiatku som bol voči kryptomenám skeptický, pretože som si myslel, že za tým nič nie je,“ začal. Dodal však, že dnes vidí, ako sa mladí investori vzďaľujú od dolára či eura.

„Myslia si: Už naozaj nemôžem získať zlato so svojim dolárom,“ vysvetlil s odkazom na súčasný menový systém, ktorý je oddelený od zlatého štandardu.

Potom pokračoval o výhodách bitcoinu.

Takže si myslím, že veľa ľudí má rado, že poskytuje súkromie. Naozaj nemôžete vedieť, koľko bitcoinov niekto má, povedal a dodal, že je tiež skvelé, že BTC možno ľahko posielať do celého sveta.

Prečo ľudia chcú kryptomeny?

V ostatnom kontexte spomenul rusko-ukrajinskú vojnu. Poukázal na výhody mať kryptomeny „ak ste na Ukrajine alebo v Rusku a chcete mať nejaké aktíva“ a vaša krajina má veľké problémy.

„Ak máte kryptomenu, pravdepodobne sa budete cítiť lepšie – môžete mať niečo, čo je mimo vládnej kontroly a nezávisí od toho, že banka otvorí svoje brány,“ dodal.

Rubenstein ďalej poznamenal, že ďalším faktorom, ktorý priťahuje ľudí ku kryptomenám, je to, že investori vidia iných ľudí zarábať na tomto trhu. Investori „majú tendenciu ísť tam, kde ľudia zarábajú peniaze“.

Čo sa týka jeho vlastných investícií, priznal, že nemá žiadne BTC.

Nekupoval som kryptomeny, ale kúpil som spoločnosti, ktoré slúžia tomuto odvetviu, pretože verím, že džin je z fľaše von. Nemyslím si, že toto odvetvie čoskoro zanikne, povedal.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár