DappRadar zverejňuje údaje o predaji NFT – dominuje OpenSea

od Martin Tkáč

DappRadar uvádza na trh 30 najlepšie zarábajúcich trhov NFT z hľadiska celkového objemu predaja a prekvapivých výsledkov.

DappRadar zverejnil svoj zoznam 30 najziskovejších trhov NFT všetkých čias z hľadiska celkových tržieb. Všetkých tridsať projektov NFT dohromady zarobilo viac ako 11,53 miliardy dolárov. Dve tretiny, viac ako 10 miliárd dolárov z celkových tržieb „30“, sú len tri najlepšie projekty. Vrátane OpenSea.

Samotné tri najlepšie projekty dominujú podielu na celkových tržbách na trhu NFT, pričom každý z nich zarobil viac ako 1 miliardu dolárov.

Sú to OpenSea, Axie Infinity a CryptoPunks:

OpenSea – celkový hrubý obrat: 6,85 miliardy dolárov – obchodníci: 452 319
Axie Infinity – celkový hrubý obrat: 2,17 miliardy dolárov – obchodníci: 640 376
CryptoPunks – celkový hrubý obrat: 1,33 miliardy dolárov – obchodníci: 4 948

Pripomíname, že ďalšie tri najobľúbenejšie trhy z hľadiska celkových hrubých tržieb sú NBA Top Shot, Rarible a SuperRare.co.

Top Shot NBA – Celkový hrubý obrat: 684,89 milióna dolárov – obchodníci: 446 467
Rarible – Celkové hrubé tržby: 212,73 milióna dolárov – Obchodníci: 75,969
SuperRare.co – Celkový hrubý obrat: 121,78 milióna dolárov – obchodníci: 4 814

Šieste miesto zaujíma trh AtomicMarket, ktorý na tržbách celkovo zarobil 87,96 milióna dolárov. Napriek tomu, že celkové tržby výrazne zaostávajú za najbližším konkurentom, AtomicMarket sa môže pochváliť historicky najvyšším počtom obchodníkov. V porovnaní so všetkými ostatnými trhmi NFT v zozname má celkom 699 418 obchodníkov.

OpenSea predáva

OpenSea, ktorý podporuje platobné metódy ETH a Polygon, je jedným z najobľúbenejších trhov NFT. Ako z hľadiska celkového objemu predaja, tak aj celkového počtu všetkých obchodníkov. OpenSea je mimoriadne populárny trh NFT, ktorý bol založený v roku 2017.

OpenSea v súčasnosti prechádza „škandálom“ s obchodovaním zasvätených osôb. Potvrdil účasť jedného zo svojich zamestnancov na obchode s dôvernými informáciami (nezákonné používanie dôverných, neverejných a dôverných informácií). Používajú ho interní zamestnanci na poskytnutie neférovej výhody voči širokej verejnosti pri informovaní o investíciách a následnom predaji špekulatívnych aktív, akými sú akcie alebo tokeny.

Táto platforma je známa aj ako vybraná charitatívna aukčná platforma NFT spoločnosti BeInCrypto. Obsahuje deväť diel digitálneho umenia vytvorených umeleckým kolektívom „Exquisite Workers“. Celý výťažok poputuje na Open Earth Foundation (OEF).

Napriek relatívne nízkej hodnote celkového hrubého obratu vyjadrenej v USD je trh s najväčším celkovým počtom obchodníkov AtomicMarket. V súčasnosti je celkový počet obchodníkov, ktorí využili celkový čas AtomicMarket, 699 418.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár