DappRadar spustí svoj governance token

od Martin Tkáč

DappRadar, populárna platforma na vyhľadávanie a analýzu dApp, nedávno potvrdil plány na vytvorenie tokenu s názvom RADAR. Platforme má pomôcť decentralizovať jej budúce aktivity.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Crypto Resource DappRadar spustí svoj vlastný token správy https://t.co/Le6OJO85H2 #Cryptomena #AANews #CryptoNews #defi #Social

RADAR token

Spoločnosť odhalila token RADAR na podujatí v kryptomenovej hre VR Somnium Space začiatkom tohto týždňa. Podľa vyhlásenia je RADAR tokenom riadenia, ktorý dáva svojim držiteľom väčší vplyv na širší ekosystém DappRadar.

Prostredníctvom rôznych metód bude token odmeňovať hodlerov za ich prínos a oddanosť rozvoju platformy. To zahŕňa účasť na rozhodovacích procesoch, čo znamená, že používatelia sa stanú chrbtovou kosťou webovej stránky.

Skirmantas Januškas, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ DappRadar povedal, že zavedenie tokenu je jednoducho v súlade s princípmi DappRadar.

DappRadar sme postavili na decentralizovaných aplikáciách. Decentralizácia je základom nášho úspechu a je správne posunúť ju na ďalšiu úroveň, skutočnú decentralizáciu DappRadar. Spájanie komunít je jediný spôsob, ako zostať vpredu a byť úspešní v nasledujúcich rokoch.

DappRadar bol spustený v roku 2018 a v súčasnosti sa používa na sledovanie viac ako 8 000 dApp na viac ako 20 blockchainoch. Sleduje tiež ceny a objem obchodov pre mnohé zbierky nekonvertibilných tokenov (NFT).

Majk Spirit NFT

Decentralizácia riadenia

Tokeny správy vecí verejných sa stávajú čoraz populárnejšou metódou vytvárania spravodlivejších, distribuovaných modelov správy v odvetví kryptomien.

Ethereum Name Service, populárny systém Ethereum na registráciu názvov decentralizovaných domén, nedávno uskutočnil DAO token airdrop s cieľom „odovzdať správu komunite“. Po vstupe na trh nový coin narástol na hodnote o 160 %.

Manažérske tokeny môžu niesť aj rôzne riziká. Mnohé žetóny manažmentu sú neúmerne uložené v rukách veľrýb. Vďaka tomu je projekt aj tak vysoko centralizovaný.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár