Dapper Labs pozastavuje ruské účty

Ako sme práve zistili, Dapper Labs zmrazuje ruské používateľské účty. Je to výsledok nových sankcií EÚ voči Moskve. Spoločnosť dodala, že tak musí urobiť, pretože jej „partner pre spracovanie platieb a predplatenú hodnotu služieb podlieha predpisom EÚ“.

od Simona

Newsletter news

Dapper Labs zasahuje ruských používateľov

Dapper Labs pozastavuje ruské účty po tom, čo Európska únia (EÚ) uvalila na Rusko a jeho občanov nové sankcie.

Najnovší súbor sankcií EÚ voči Rusku, ohlásených 6. októbra, stanovuje úplný zákaz zdieľania peňaženiek, účtov a služieb úschovy kryptomien bez ohľadu na celkovú hodnotu týchto aktív.

Po oznámení sankcií Dapper uviedol, že zákaznícke účty z Ruska už nebudú môcť predávať a kupovať NFT. Je tiež zakázané vyberať prostriedky.

Spoločnosť zdôraznila, že keďže jej „partner poskytujúci služby na spracovanie platieb a predplatených hodnôt je regulovaný EÚ“, dostala tiež pokyn, aby zaviedla obmedzenia na ruské účty – všetko v súlade s právom EÚ.

„Dapper však tieto účty nezruší. Postihnutí používatelia majú stále prístup k svojim NFT a ich zobrazeniu. Okrem toho, bez ohľadu na toto nové nariadenie, akékoľvek NFT, ktoré predtým zakúpil dotknutý používateľ, zostáva ich,“ povedala spoločnosť.

Sankcie proti Rusku zahŕňajú úplný zákaz cezhraničných platieb kryptomenami a výmeny ich digitálnych aktív medzi Rusmi a občanmi EÚ.

NFT

Kritika kryptomenovej komunity

Na Twitteri používateľ @XBT002 kritizoval Dapper za tento krok. Uviedol, že tento krok je v súlade s politikou „cenzúry“, ktorú presadzujú orgány EÚ a USA.

V reakcii na @EIDumboTS, ktorý tvrdí, že je zamestnancom Dapper, zopakoval, že spoločnosť bola akosi prinútená k takémuto konaniu a že v tejto situácii má zviazané ruky.

Dapper je centralizovaná spoločnosť so sídlom vo Vancouveri v Kanade s hodnotou 7,6 miliardy dolárov. Okrem blockchainu Flow spustil Dapper mnoho populárnych projektov NFT vrátane NBA Top Shot, NFL All Day a Crypto Kitties.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár