Ďalšie dva regióny môžu považovať bitcoin za zákonné platidlo

Ďalšie dva regióny môžu považovať bitcoin za zákonné platidlo

0 komentárov

Portugalská autonómna oblasť Madeira a Prospera, jurisdikcia na honduraskom ostrove Roatán, sa údajne chystá prijať bitcoin ako oficiálnu platobnú metódu na svojom území. Obyvatelia oboch regiónov nebudú musieť platiť daň z kapitálových výnosov pri nákupe alebo predaji primárnej kryptomeny.

Po stopách El Salvadoru

Globálna popularita bitcoinu za posledný rok raketovo vzrástla. To všetko vďaka Salvádoru, prvej krajine na svete, ktorá túto menu uznala za zákonné platidlo. Hoci niektorí projekt kritizovali, mnohé ďalšie krajiny začali uvažovať nad príkladom tejto latinskoamerickej krajiny.

Podľa správy Forbes sú najnovšími regiónmi tohto typu západný ostrov Portugalska – Madeira a jurisdikcia Hondurasu – Prospero (nachádza sa na ostrove Roatán v Karibskom mori). Joel Bomgar, prezident Prospera zabezpečil, že občania obchodujúci s BTC nebudú musieť platiť daň z príjmu.

Povedal tiež, že:

Úrady povolia iným obciam v Hondurase alebo iným spoločnostiam či politickým subjektom mimo Spojených štátov umiestniť bitcoinové dlhopisy na trh v rámci jurisdikcie Prospery.

Bomgar verí, že by to mohlo podporiť miestnu ekonomiku prilákaním priamych zahraničných investícií.

Miguel Albuquerque, prezident regionálnej vlády Madeiry tiež uviedol, že obyvatelia nebudú musieť platiť kapitálové zisky z obchodovania s kryptomenami.

Verím v budúcnosť a verím v bitcoin. Naša vláda bude pokračovať v práci na vytvorení fantastického prostredia pre bitcoiny na Madeire.

bitcoin ako zakonne platidlo

Čo sa stalo so Salvádorom po prijatí bitcoinu?

Salvádor je zatiaľ jedinou krajinou, ktorá oficiálne uznala bitcoin ako zákonné platidlo v rámci svojich hraníc. Poďme si teda overiť, aký dopad malo toto rozhodnutie na ekonomiku tejto krajiny.

Po prvé, krajina posilnila svoj turistický sektor. Začiatkom tohto roka povedala ministerka cestovného ruchu Morena Valdezová:

Uskutočnili sme prieskum na kontrolu aktivity pred a po zavedení bitcoinu. Sektor cestovného ruchu rástol v novembri a decembri. Tento nárast bol viac ako 30 %.

Administratíva prezidenta Nayiba Bukeleho tiež vybudovala niekoľko inštitúcii súvisiacich s kryptomenou. Medzi nimi boli medzi inými bitcoinové vzdelávacie centrum a obrovská veterinárna nemocnica poháňaná ziskami krajiny z nákupov BTC.

Táto nemocnica bola otvorená vo februári. Každé ošetrenie stojí 0,25 $ v BTC a klienti môžu použiť akúkoľvek peňaženku. Zariadenie je otvorené 24 hodín denne a má operačné sály, hospitalizačné izby, karanténu, rehabilitáciu a ďalšie zdravotnícke zariadenia.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár