Ďalší nárast v bitcoine? V septembri sú zatiaľ šance mizivé

od Martin Tkáč

Pri pohľade na najnovšiu dynamiku bitcoinu by sa mohlo zdať, že v roku 2021 dosiahne ďalší rekord v histórii. Keď sa však pozrieme do minulosti, šance, že sa to stane budúci mesiac, sú mizivé.

Podľa historických údajov nie je september pre BTC veľmi dobrým mesiacom. V tomto období bitcoin obvykle zaznamenával straty, a ak áno, bol až 1-miestne percento.

Podobnosti medzi mesiacmi v rôznych rokoch

Ako bitcoin dozrieva, môžete stále viac vidieť podobnosti medzi mesiacmi v rôznych rokoch.

Q4 je výnimočné obdobie, počas ktorého dochádza k výrazným ziskom prostredníctvom BTC. Zvlášť v roku po polroku. Naproti tomu január býva medvedím mesiacom – aj keď tento rok bol výnimka.

September nie je pre investorov priaznivý. Napriek koncu leta a prázdnin, historicky bitcoinv tomto období nikdy nezaznamenal viac ako 6% rast. Michaël van de Poppe sa k tomuto vzťahu vyjadril a zverejnil zaujímavú tabuľku ukazujúcu historické údaje:

#Bitcoin nemá september vôbec rád.

Budeme opakovať a mať opravný mesiac na všetkých trhoch pred pokračovaním býčieho cyklu?

Bude v Q4 lepšia séria?

Všetko nasvedčuje tomu, že augustové výsledky nebudú v septembri porazené. Podľa tvorcu modelu prenosu tokov bitcoinu PlanB je to čisto technická záležitosť.

Investori však zrejme nebudú musieť dlho čakať. Október má tendenciu poskytovať oveľa väčšiu dynamiku.

Opätovné testovanie rekordných úrovní však môže chvíľu trvať. V čase písania tohto textu sa bitcoin obchoduje za 47 900 dolárov, pričom za posledných 24 hodín stratil približne 0,7%.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár