Dallas Mavericks Marka Cubana rozdáva bitcoiny

od Martin Tkáč

Dallas Mavericks, profesionálny basketbalový tím, ktorý vlastní podporovateľ kryptomien Mark Cuban, bude svojim fanúšikom rozdávať bitcoiny. Podľa oficiálneho oznámenia tím daruje 100 dolárov v BTC každému, kto si stiahne aplikáciu kryptomenovej platformy Voyager Digital.

Záujemcovia o darček si musia stiahnuť prihlášku do soboty 23:59. Pri registrácii musia zadať promo kód MAVS100, vložiť 100 USD a uskutočniť transakciu na platforme.

Oznámenie prichádza len niekoľko dní po tom, čo Dallas Mavericks a Voyager Digital podpísali partnerstvo s cieľom rozšíriť svoju zákaznícku základňu. Myšlienkou je vytvorenie komunikačných a fanúšikovských propagačných programov výmenou za práva na názov Mavs Gaming Hub, oficiálne miesto konania a udalosti pre Mavs NBA 2K League.

Partnerstvo je možné vďaka zmene pravidiel NBA, ktorá umožnila tímom získať medzinárodných sponzorov. Voyager Digital bude prvým medzinárodným partnerom Dallas Mavericks.

Podľa Marka Cubana partnerstvo pomôže obom franšízam rásť:

Mavs sú hrdí na to, že môžu privítať Voyager v rodine Dallas Mavericks. Veríme, že naše partnerstvo s Voyagerom umožní fanúšikom Mavs a NBA dozvedieť sa viac o Voyageri. Dozvedia sa tiež, ako môžu na platforme zarobiť viac ako na tradičných finančných aplikáciách.

Mark Cuban miluje kryptomeny

Mark Cuban je oddaným zástancom kryptomien. V rokoch 2020 a 2021 si obľúbil najmä dogecoin. Dokonca tvrdila, že má dostatočnú hodnotu na to, aby sa stala globálnou menou. Okrem toho, Dallas Mavericks akceptuje aj DOGE ako formu platby za vstupenky.

Kubánec okrem Dogecoinu investoval aj do decentralizovaných finančných projektov. Ako tvrdí, takéto produkty môžu v budúcnosti konkurovať bankám.

Možno som sa pridal príliš neskoro. Ale nesúhlasím. Stále musíte dodržiavať pravidlá, aby ste zapli a vypli kapitál. IMO základnou defi výhodou je, že zjednodušuje požičiavanie na osobné účely. Požičať si peniaze z banky je problém.

Miliardár má tiež svoj kontroverzný názor na rastový potenciál bitcoinu a etherea. BTC je kráľom z hľadiska trhovej kapitalizácie. Kubánec sa však domnieva, že Ethereum má najväčší potenciál rastu vďaka prípadom použitia a celému ekosystému vybudovanému okolo neho.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár