Dajte si pozor na falošné tokeny MetaMask!

Pred časom populárna peňaženka MetaMask oznámila vytvorenie svojho tokenu a airdrop deal. Ako sa ukázalo, pre podvodníkov to bola skvelá ponuka.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Falošné tokeny sú medzi kryptokomunitou na Twitteri propagované už dlho. Zdá sa, že podvodníci to naplno využívajú. Doposiaľ sa im podarilo nalákať do svojich nástrah minimálne niekoľko stoviek používateľov. MetaMask je najobľúbenejšia neúschova peňaženka pre Ethereum.

Toto leto zohralo obrovskú úlohu vo svete decentralizovaných financií (DeFi). Odkedy Uniswap upustil od riadenia tokenov, nasledovalo mnoho decentralizovaných projektov.

Teraz používatelia špekulujú, že MetaMask sa chystá rozdať svoje mince. Zdá sa, že mnohí z nich veria, že snímka vznikne už o pár dní, na Silvestra.

Zatiaľ sú to však len špekulácie a fámy, keďže MetaMask nič oficiálne nepotvrdil.

Majk Spirit NFT

Falošný token MASK

Tu prichádzajú podvodníci. Niekto vytvoril falošný token správy MetaMask pod symbolom MASK a včera ho umiestnil na Uniswap.

Ako niekto vyrobil falošný token $ MASK a podviedol stovky ETH zneužívaním DexTools?
Vlákno 🧵 pic.twitter.com/pUb9MRwBlT

tweeťt

Obchodníci sa „príležitosti“ okamžite chopili. Nakúpilo ho viac ako 390 používateľov a objem narástol na viac ako 9 miliónov dolárov.

Jeden používateľ Twitteru uviedol, že po zakúpení tokenov za 1 milión dolárov ich nemohol predať. Vývojári pravdepodobne použijú mixér kryptomien Tornado Cash na získanie finančných prostriedkov, hovorí.

Po kúpe ~ 1 milióna dolárov z tokenu boli predaje zablokované a pravdepodobne tornádo vypláca peniaze rovnakým spôsobom, akým tornádo vyplatilo počiatočné peniaze na financovanie likvidity pic.twitter.com/XIzClcYWdg

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár