Cyprus reguluje trh s kryptomenami

od Simona

Cyprus pripravil svoje vlastné zákony na reguláciu kryptomenových aktív a pravdepodobne ich prijme skôr, ako Európa dokončí spoločný regulačný rámec. Informáciu priniesol predstaviteľ miestnej samosprávy. Dodal, že úrady v Nikózii privítali „rozvážne“ používanie kryptomien.

Cyperská vláda predstaví „atraktívny“ zákon o kryptomenách

Cyprus má v rámci EÚ „závideniahodnú pozíciu“, pokiaľ ide o inovácie, s druhým najlepším výsledkom v minulom roku podľa European Innovation Scoreboard.

Zástupca ministra pre výskum, inovácie a digitálnu politiku Kyriacos Kokkinos v komentári k budúcnosti digitálnych aktív na Cypre, vrátane kryptomien, stanovil tenkú hranicu medzi prijatím inovácií a dodržiavaním pravidiel.

Kokkinos citovaný anglicky hovoriacimi médiami povedal:

„Môžem povedať, že Cyprus víta používanie digitálnych aktív, ale aj tak musíme byť veľmi opatrní a nielen dodržiavať platné pravidlá, ale sa aj obávať absencie akýchkoľvek pravidiel.“

Zástupca vlády uviedol príklad Malty, kde regulačný rámec pritiahol mnoho spoločností a investorov, ale viedol aj k zvýšenej kontrole a vyšetrovaniu niektorých z týchto bankových subjektov a inštitúcií.

„Musíme si dávať pozor na právny rámec Európskej únie, pretože sme členským štátom,“ zdôraznil Kokkinos.

Zástupca ministra potom prezradil, že cyperská vláda už pripravila „veľmi atraktívny zákon o aktívach v kryptomenách“.

„Legislatíva bola zverejnená a zainteresované strany si ju môžu prezrieť,“ zdôraznil.

Výkonná pobočka tiež poverila spoločnosť so sídlom v New Yorku, aby pomohla tejto ostrovnej krajine implementovať predpisy.

Urobíme to sami!

„Našou výzvou nie je prispôsobiť sa EÚ. Dilema je, či počkať, kým Európska centrálna banka dokončí svoj vlastný regulačný rámec, alebo či pôjdeme týmto smerom sami, pričom predchádzajúci scenár zahŕňal aj možnosť regulácie rámca,“ poznamenal Kyriacos Kokkinos. „Moja odpoveď je, že to urobíme sami, keď budeme dodržiavať pravidlá,“ dodal.

Zástupca ministra pripustil, že existujú určité problémy, vrátane niektorých sporov medzi vládou a Cyperskou centrálnou bankou (CBC).

„Musíme pamätať na to, že CBC je pod zodpovednosťou ECB a centrálne banky sú zvyčajne konzervatívne, takže našou úlohou je spochybňovať ich prostredníctvom diskusií, ktoré s nimi vedieme,“ povedal.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár