America Competes Act

Cynthia Lummis útočí na Jeroma Powella za jeho politiku v oblasti kryptomien

od Martin

Republikánska senátorka z Wyomingu vyzval kolegov, aby nepodporovali predsedu FEDu Jeroma Powella.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Lummis vs. Powell

Republikánska senátorka z Wyomingu Cynthia Lummis tvrdí, že Federálny rezervný systém „porušuje zákon“ tým, že odďaľuje spracovanie žiadostí kryptomenových bánk o otvorenie účtov centrálnej banky.

V článku zverejnenom 30. novembra vo Wall Street Journal Lummisová uviedla, že FED v jej domovskom štáte zaobchádza so špeciálnymi depozitnými inštitúciami (SPDI), známymi aj ako „blockchain banky“, nespravodlivo.

Vyzvala svojich republikánskych kolegov, aby nepodporili predsedu Fedu Powella, ktorého znovu vymenoval prezident Biden.

Vo februári 2019 zákonodarný zbor štátu Wyoming schválil SPDI, aby slúžil spoločnostiam, ktoré nie sú schopné zabezpečiť bankové služby od Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) z dôvodu ich transakcií s kryptomenami.

V roku 2020 dve spoločnosti SPDI so sídlom vo Wyomingu, Kraken a Avanti, získali bankové licencie. Krátko nato požiadali o hlavné účty vo Federálnej rezervnej banke v Kansas City. Ich žiadosti dodnes neboli schválené.

Štát diskutoval o tom, či by sa SPDI mala považovať za banky podľa federálneho zákona. V článku Lummis uviedla, že SPDI „v žiadnom prípade“ nemožno považovať za banky podľa federálneho zákona a že „Wyoming skontroloval každé pole“.

Dodala, že SPDI spĺňa štandardy stanovené Kongresom v zákone o federálnych rezervách o tom, čo je banka.

Povedala, že „v skutočnosti FED porušuje zákon tým, že odďaľuje“ schválenie SPDI, pričom citovala federálne súdy, ktoré uviedli, že FED „má povinnosť poskytnúť prístup k platobnému systému všetkým legitímnym bankám a úverovým družstvám.“

Majk Spirit NFT

Lummis investuje do BTC

7. októbra Lummis tiež predložila dokumenty, ktoré odhaľujú, že 16. augusta nakúpila určité množstvo bitcoinov (BTC) v hodnote od 50 001 do 100 000 USD.

Senátorka kúpila necelé dva týždne po tom, čo sa spolu s ďalšími senátormi pokúsili získať podporu pre prokryptomenovú novelu zákona o infraštruktúre. Ten napokon podpísal prezident Joe Biden. Je tiež jednou z členov Kongresu, ktorí sú najviac naklonení kryptomenám.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár