CTO Walmart vidí obrovský potenciál kryptomien

CTO Walmart Suresh Kumar verí, že kryptomeny sa stanú dôležitým platobným nástrojom v metaverse a sociálnych médiách. Okrem toho budú „hlavným“ faktorom, ktorý zmení trh platieb.

od Simona

Newsletter news

Suresh Kumar hovorí o kryptomenách

Suresh Kumar, globálny technologický riaditeľ (CTO) Walmartu, uviedol, že kryptomeny sa stanú „hlavnou“ oblasťou finančného narušenia, najmä v tom, ako zákazníci platia za virtuálny a fyzický tovar.

V prejave na summite Yahoo Finance All Markets 17. októbra Kumar načrtol pozitívny postoj Walmartu k digitálnym aktívam, pričom poznamenal, že „kryptomeny sa stanú dôležitou súčasťou zákazníckych transakcií“ pre fyzický aj virtuálny tovar.

„Myslím si, že existujú tri hlavné oblasti zasahovania. Medzi ne patria aj kryptomeny,“ povedal.

Vysvetlil, že „spôsob, akým zákazníci získavajú inšpiráciu a objavujú produkty, sa mení“.

Navrhol tiež, že značný počet zákazníkov by kupovalo produkty prostredníctvom metaverse a živého vysielania v aplikáciách sociálnych médií a že kryptomeny by mohli byť dôležitou platobnou možnosťou v týchto druhoch oblastí.

To je v súlade s nedávnymi operáciami Walmartu v Roblox Metaverse, kde bola Walmart Land založená koncom septembra. Spoločnosť tam ponúka celý rad virtuálnych zážitkov, ako sú hry, DJ stánok a ruské koleso. Predáva tiež virtuálny tovar s názvom „verch“ pre avatarov používateľov.

V tejto fáze nie sú NFT a kryptomeny integrované s metaverse Roblox, Walmart však predtým v januárových patentových prihláškach poukázal na to, že by v budúcnosti mohol vytvoriť digitálne meny, tokeny a NFT v priestore metaverse.

metaverse

Ďalší vývoj

Údajne medzinárodný maloobchodný gigant už nejaký čas pracuje na zavedení platieb kryptomenami, no zatiaľ nepoznáme žiadne podrobnosti. V médiách sa objavila len falošná fáma o integrácii so sieťou litecoinov.

V súčasnosti je v obchodoch Walmart v USA nainštalovaných približne 200 bitcoinmatov. Plánuje sa zvýšenie tohto počtu na 8000 v neurčitej budúcnosti.

Walmart Inc. je americká sieť supermarketov, ktorú v roku 1962 založil Sam Walton. V roku 2010 bola spoločnosť najväčším maloobchodným predajcom na svete.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár