Crypto.Com je prvá kryptomenová burza, ktorá spĺňa požiadavky SOC 2

od Martin Tkáč

Trh Crypto.Com oznámil, že má teraz certifikáciu SOC 2. To všetko vďaka auditu, ktorý vykonala globálna poradenská spoločnosť Deloitte. Vďaka tomu je prvou kryptomenovou burzou, ktorá dosiahla tento medzinárodný štandard uznávaný v tradičnom financiách.

Najbezpečnejšia zmenáreň kryptomien, certifikovaná spoločnosťou Deloitte

Podľa nedávnej tlačovej správy Crypto.com úspešne prešiel auditom SOC 2 (Service Organization Control). SOC 2 je bežný štandard v tradičnom finančnom sektore, ktorý potvrdzuje informačné postupy, zásady a operácie spoločnosti.

🔒 Bezpečnosť na prvom mieste: Najbezpečnejšia kryptoplatforma na svete je teraz ešte bezpečnejšia.
✅ https://t.co/vCNztATSCO je teraz certifikovaný SOC 2 podľa auditu @Deloitte
Úplné podrobnosti 👉 https://t.co/v8GaHN0toO#security #crypto pic.twitter.com/i9whBMH43Z

To znamená, že Crypto.com bolo certifikované ako najbezpečnejšia platforma na obchodovanie s kryptomenami a prvá kryptomenová burza, ktorá úspešne prešla procesom auditu SOC 2. Deloitte, medzinárodná spoločnosť, ktorá poskytuje audítorské, konzultačné, daňové a poradenské služby svetovým značkám, je pod kontrolou.

Podľa spoločnosti splnenie noriem SOC 2 potvrdilo jej záväzok k ochrane súkromia a bezpečnosti údajov. Oznámila tiež, že bude naďalej investovať do zlepšovania svojej platformy, aby zabezpečila najvyššie štandardy v tomto odvetví.

Kris Marszalek, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Crypto.com, komentoval situáciu takto:

Som mimoriadne hrdý na naše dodržiavanie SOC 2. Dokazuje to náš záväzok k bezpečnosti, súkromiu a súladu, ktorý je základným kameňom nášho podnikania od prvého dňa.

CRO naberá na význame vďaka novým partnerstvám

V tomto roku spoločnosť neustále nadväzovala nové partnerstvá. Jednou z nich je spolupráca so Staples Center, štadiónom basketbalového tímu LA Lakers. Jej názov sa zmení na Crypto.Com Arena vďaka 20-ročnej zmluve v hodnote 700 miliónov dolárov. Nahradenie prebehne na Štedrý deň so zameraním priamo na značku Crypto.com.

CRO, natívny token burzy, za posledné tri mesiace vyletel do neuveriteľných výšok. Len v tomto období získala nad 430 %. Token sa momentálne obchoduje za 0,85 USD s trhovou kapitalizáciou viac ako 21 miliárd USD. Do siedmich dní sa zvýšil o 103 %.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár