Crypto.com bude slúžiť inštitucionálnym klientom Silvergate

od Martin Tkáč

Crypto.com začína spoluprácu s bankou Silvergate. Cieľom je poskytovať služby inštitucionálnym klientom.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Spolupráca so Silvergate

Podľa tlačovej správy spoločnosti Silvergate, poprednej americkej banky, začína spoluprácu s jednou z najznámejších kryptomenových búrz. Výsledkom je, že americkí inštitucionálni klienti môžu teraz jednoduchšie prevádzať americké doláre. Tieto transakcie sú navyše bezplatné.

Používatelia tiež získajú prístup k Silvergate Exchange Network (SEN), platobnej platforme, ktorá umožňuje zákazníkom posielať USD 24 hodín denne, 365 dní v roku.

Kris Marszalek, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ CryptoCom uviedol, že spoločnosť iniciovala tento krok, pretože zákazníci prejavili rastúci záujem o tento typ služieb. Okrem toho opísal Silvergate ako finančnú inštitúciu, ktorá dobre zapadá do jeho podnikateľskej vízie.

Produkty a služby Silvergate premosťujú priepasť medzi tradičným finančným svetom a svetom kryptomien, čo podporuje naše poslanie urýchliť ich prijatie. Tešíme sa na rozšírenie služieb pre viac zákazníkov, ‚povedal.

Generálny riaditeľ Silvergate Alan Lane dodal, že je rád, že s ním môže spolupracovať.

Sme radi, že môžeme privítať Crypto.com ako partnera Silvergate a účastníka SEN. Ich rôznorodá a oddaná globálna používateľská základňa a odhodlanie dosiahnuť úspech v tomto odvetví pomáhajú zabezpečiť pokračujúcu adopciu kryptomien na celom svete, povedal.

Majk Spirit NFT

Nedávne aktivity Crypto.com

Začiatkom tohto mesiaca spustil Crypto.com aj „Cronos Mainnet Beta“. Cieľom projektu je zaviesť decentralizované aplikácie do ekosystému Crypto.com.

Čoskoro potom vstúpila obchodná platforma na športový trh a stala sa oficiálnym partnerom tímu NBA Los Angeles Lakers  a tímu NHL LA Kings. The Staples Center, domov legendárneho basketbalového tímu bolo navyše premenované na Crypto.com Arena.

Burza cenných papierov sa tiež stala prvým trhom s kryptomenami, ktorý prešiel auditom SOC 2 (Service Organization Control). Ide o štandard fungovania na tradičnom finančnom trhu, ktorý overuje dôveryhodnosť informačných praktík, politík a operácií spoločnosti.

Tieto akcie potvrdzujú, že Crypto.com je jedným z lídrov v skupine búrz z hľadiska bezpečnosti. Za auditom stála spoločnosť Deloitte, medzinárodná organizácia, ktorá poskytuje konzultačné, daňové a poradenské služby svetovým značkám.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár