Cristiano Ronaldo dostal dar vo forme krypto tokenov

od Martin Tkáč

Hviezda Juventusu Turín získala 770 JUV fan tokenov – jeden za každý strelený gól v kariére.

Cristiano Ronaldo sa stal prvým futbalistom, ktorý bol odmenený za svoje kariérne úspechy v kryptomene. Hviezda získala 770 tokenov – jeden za každý strelený gól v seniorskej kariére. Informoval o tom španielsky denník MARCA.

JUV je oficiálny token fanúšikov Juventusu, ktorý v roku 2019 uviedol taliansky futbalový klub na blockchaine Chiliz (CHZ) v spojení s platformou Socios.com.

Tokeny fanúšikov dávajú priaznivcom klubu. Tí majú možnosť hlasovať o rozhodnutiach klubu a zároveň im poskytujú prístup k rôznym výhodám, súťažiam a cenám.

Odmena 770 tokenov, ktorú Ronaldo obdržal pred nedeľnajším zápasom s Benevento, má hodnotu 11 750 dolárov. Aktuálna cena jedného tokenu je 15,26 dolárov. Cena tokenu JUV bola pri jeho uvedení na úrovni 2 dolárov.

Zatiaľ čo bývalá hviezda Manchesteru United a Realu Madrid pravdepodobne potrebovať finančné prostriedky tak skoro nebude, táto príležitosť predstavuje prvé ocenenie kryptomenou pre futbalistu.

Hodnotu natívneho tokenu Chiliz privítalo niekoľko futbalových klubov. Len od 1. januára vzrástla hodnota CHZ v dolároch o viac ako 2 500%, zatiaľ čo jej trhová kapitalizácia vystrelila zo 100 miliónov na 4,5 miliardy dolárov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár