COTI vstupuje do partnerstva s Cardano a dosahuje ATH

od Martin Tkáč

COTI je fintech platforma pre podniky, ktorá organizáciám umožňuje vytvárať vlastné platobné riešenia. Spoločnosť teraz oznámila spoluprácu s platformou Cardano stablecoin – Ardan.

Partnerstvo zavedie platby kryptomenami „stablecoin-to-fiat“ zamerané na komunitu Cardano a spotrebiteľov a predajcov na celom svete. Generálny riaditeľ COTI Shahaf Bar-Geffen vo vyhlásení uviedol:

Dnes COTI robí svoje prvé kroky v Defi nad Cardanom, ktoré si myslíme, že budú obrovské. Sme potešení, že môžeme spolupracovať s pozoruhodným tímom spoločnosti Ardan na zavedení nových domorodých aktív Cardano do služby ADA Pay a na rozšírení našich operácií.

Platby v stablecoinoch na ADAPay

V rámci spolupráce Ardana zavedie stabilné platby v bitcoinoch na AdaPay, platobnú bránu vyvinutú nadáciou Cardano a Coti Foundation. Vďaka tomu budú môcť užívatelia služieb nakupovať so svojimi stablecoinmi na všetkých miestach, kde je akceptovaný ADAPay.

Maloobchodníci a spotrebitelia na celom svete budú navyše odteraz môcť priamo obchodovať so stablecoinmi. Považujú sa za stabilnejšiu formu digitálnych mien ako vysoko volatilné kryptomeny.

Zakladateľ spoločnosti Ardana, Ryan Matovu, sa k spolupráci vyjadril nasledovne:

COTI aj Cardano majú hodnotový návrh, ktorý sa okamžite uplatní v každodennom živote každého. Bez ohľadu na to, kde sme. Pokiaľ ide o elektronický obchod, našou víziou je, aby sa stablecoin mohol podieľať na všetkých oblastiach života-od výnosového poľnohospodárstva v reťazci až po financovanie skutočného mimoreťazcového poľnohospodárstva.

Cena COTI rastie o 50%

Len niekoľko hodín po oznámení spoločnosti COTI sa cena jej pôvodnej mince zvýšila približne o 50%. Dosiahla tak nový historický rekord (ATH) 0,60 dolára.

Od tej doby sa token mierne stiahol a v súčasnosti sa obchoduje za 0,51 dolára. Pokles však súvisí s ďalším kolapsom globálneho trhu spôsobeným čínskym FUD. Aj napriek tomu si COTI za posledných 24 hodín udržiava svoj 25% rast.

V apríli Cardano uskutočnilo svoju prvú investíciu do COTI prostredníctvom svojho nového rizikového fondu s názvom cFund. Bolo to len potvrdenie podpory protokolu. Obe strany navzájom spolupracujú od roku 2019.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár