Čoraz viac minerov BTC presúva svoje sídlo do Texasu

od Martin Tkáč

Texas dostal prívlastok „nový domov ťažby bitcoinov“ a operácie sa už začali objavovať v oblastiach ako Rockdale a Pyote.
Najväčšia ťažobná spoločnosť na ťažbu kryptomeny v USA, Whinstone Inc, volá Texas domovom a čoskoro sa k nej pripojí mnoho ďalších baní, pretože štát sa stal horúcim miestom pre odvetvie kryptomeny v USA. Po pokračujúcom boji Číny proti ťažbe kryptomien sa niektoré oblasti v Texase môžu stať obľúbenými po celom svete pre baníkov, ktorí sa chcú presťahovať.
Rockdale sa stáva globálnym centrom na ťažbu kryptomien

BIT Mining, ktorý mal predtým svoje centrum v Schenzene, sa stala jednou z prvých veľkých baní, ktoré boli čínskymi zákazmi zasiahnuté. V máji spoločnosť oznámila, že investuje viac ako 25 miliónov dolárov do nového dátového centra v Texase.

Napriek tomu, že sa Texas stal v poslednej dobe obľúbeným cieľom, v skutočnosti tam už roky sídli mnoho významných ťažobných spoločností. Hlavným príkladom toho je spoločnosť Bitmain, ktorá prevádzkuje obrovskú baňu na bitcoiny na 33 000 akroch v Texase. Zariadenie v Rockdale bolo predstavené ešte v roku 2019 a v tom čase spoločnosť uviedla, že išlo o najväčšiu farmu v Severnej Amerike. Zhodou okolností spoločnosť Bitmain v súčasnosti renovuje starú továreň na hliník čo by kameňom dohodil od zariadenia Whinstone v Rockdale.

Oblasť Rockdale je medzi baníkmi obzvlášť obľúbená kvôli úradníkom, ktorí sú do veľkej miery ohľaduplní k kryptomene. Starosta Rockdale John King je nielen zástancom digitálnej meny, ale aj samotným baníkom bitcoinov. Podľa samotného starostu sa v Kingovom dome nachádza stánok s počítačmi určený na ťažbu kryptomien.

Starosta, ako sa dalo predpokladať, podporil veľa zmeniek v kryptomene a uviedol, že sa osobne stretol s každou ťažobnou spoločnosťou, ktorá má o túto oblasť záujem. King však pripúšťa, že jeho ťažobný projekt ešte musí priniesť veľa ovocia. „V tomto nie som veľmi efektívny a nemôžem si dovoliť neustále dokupovať ďalšie vybavenie.“

Na radary mnohých minerov kryptomeny naskočili aj ďalšie oblasti v západnom Texase, napríklad Pyote. V roku 2020 zaznamenal Pyote 138 obyvateľov a zaznamenal záujem zo strany Layer 1 Technologies a Argo Blockchain. Ten oznámil, že do konca roka kúpi takmer 350 akrov pôdy v tejto oblasti.

Čína sa zbavuje ťažiarov kryptomeny

Pre tých, ktorí to nevedia, Čína vyhadzuje bitcoinových baníkov zo svojich hraníc kvôli obavám o spotrebu energie a emisie uhlíka. Motiváciou týchto pohybov je skutočnosť, že Čína dala svetu prísľub, že sa do roku 2060 stane uhlíkovo neutrálnym. Tento prísľub dal sám čínsky prezident Si Ťin-pching.

Na dosiahnutie tohto cieľa urobila pekinská vláda rad drastických krokov, ako sa zbaviť minerov kryptomeny.

Podľa niektorých odhadov predtým, ako tieto zákazy ťažby začali klesať, bola Čína zodpovedná za ťažbu takmer 80% svetového hashratu. Čínski baníci teraz bojujú o nový domov, majú plné sklady vybavenia a nemajú elektrickú energiu na ich použitie.

zdroj: blockchainnews.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár