„Come Over To DOGE-land“ – Elon Musk vyzýva vývojárov

od Martin Tkáč

Samozvaný dogefather Elon Musk, nedávno prostredníctvom svojho Twitteru vyzval všetkých vývojárov, aby naskočili na vývojový tím Dogecoin opensource.

Výzva generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla je najnovšou zo série snáh ako udržať a zakotviť dogecoin. Elon už skôr naznačil pravdepodobnosť, že sa DOGE stane jedným zo spôsobov platby za produkty Tesla.

Predtým prišlo ohlásenie partnerstva mince s tematikou psov so spoločnosťou SpaceX, kde môžu majitelia Doge pomocou svojich mincí financovať budúce vesmírne prieskumy.

Elon sa dostal do paľby kritiky pred dvoma týždňami za to, že zrušil možnosť využívania BTC ako platidla v za jeho produkty.

Nie je jasné, aké sú dôvody Elonovej výzvy, alebo či má v úmysle naplánovať novú trajektóriu pre veľmi úspešnú mincu založenú na memoch, ale jedna vec je jasná a to je skutočnosť, že mladý miliardár v poslednej dobe investuje veľký záujem a pozornosť pri čistejších a ekologických spôsoboch ťažby.

Je iróniou, že keď sa ho pýtali na jeho záujmy v iných kryptomenách ako Polkadot, ETH 2.0, Solana, Cardano, IOTA, ktoré v súčasnosti vyvíjajú brilantné úsilie na energeticky efektívnu ťažbu, Elon odpovedal satiricky:

„Doge má psy a meme, zatiaľ čo iní nie.“

Zdá sa, že jedinou kryptomenou o ktorú má Elon záujem, je okrem DOGE aj BTC. Môže to byť pre nepopierateľné kroky, ktoré dosiahla proti všetkým predpokladom. Elon sa nedávno stretol so severoamerickým združením Bitcoin Miners na ceste vpred a budúcnosti ťažby bitcoinov a ďalších kryptomien.

zdroj: pixabay.com, zycrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár