Coinbase

od Martin Tkáč

Burza Coinbase je jedna z najväčších a najznámejších na svete,  jej pridruženou časťou je ešte burza Coinbase PRO ktorej sa budeme viac venovať v časti OBCHODOVANIE

Výhodou služby Coinbase je možnosť komfortného nákupu a predaja na rôznych zariadeniach a platba kartou priamo investovanou kryptomenou.

Poďme sa spoločne pozrieť ako si založíme svoj účet na burze:

1. Registračný formulár

Prejdeme na stránku Coinbase cez nasledovný ODKAZ

Vyplníme meno, priezvisko, mailovú adresu a silné heslo použitím veľkých, malých písmen, čísel a znakov. Pokračujeme kliknutím na „Create account“

2. Verifikovanie a súhlasy

Následne odsúhlasíme GDPR, ak súhlasíme kliknutím na „Next“ a súhlas so spracovaním údajov kliknutím na

I acknowledge“ na ďalšej strane

Vyberieme si, či súhlasíme (Yes) alebo nesúhlasíme (No) so zasielaním noviniek a akcíí na nás mail

Následne nám Coinbase poule verifikačný mail, ktorý je potrebné odsúhlasiť vo vašej mailovej schránke kliknutím na „Verify Email Address“ 

Po návrate späť na stránku coinbase.com budeme verifikovať telefónne číslo na ktoré nám neskôr budú chodiť overovacie SMS kvôli bezpečnosti.

Vložíme kód ktorý nám bol doručený na mobilný telefón.

3. Vyplnenie osobných údajov

V ďalšom kroku vyplníme svoje osobné údaje ktoré sa musia zhodovať s Občianskym preukazom. V opačnom prípade Coinbase odmietne verifikovať Vás doklad totožnosti. 

V Oravec časti si vyberieme na čo konkrétne chceme Coinbase používať (Obchod, investovanie, nákup…) a v akom objeme.

4. Verifikácia identity

Keďže na burze pracujeme s fiat a krypto menou je potrebné overenie identity cez doklad totožnosti, my sme si pri registrácii vybrali vodičšský preukaz. Na ďalšej strane si vyberieme spôsob, akým ho vložíme na stránku.

Vyberieme prednú a zadnú časť dokladu a odošleme kliknutím na „Upload„.

V tomto kroku sme zaslali do Coinbase svoj doklad totožnosti na verifikáciu. V ďalšom kroku vložíme na stránku faktúru alebo výpis z účtu alebo kreditnej karty.

Toto bol posledný krok registrácie kde je potrebné počkať zo skúsenosti asi hodinu kým Coinbase zverifikuje všetko potrebné, po úspešnej verifikácii Vám príde mail a môžeme začať s nákupom!

5. Nákup

Vo vrchnej časti stránky klikneme na „Buy

Zvolíme čiastku za ktorú si prajeme kryptomenu nakúpiť a v dolnej časti si vyberieme akú menu chceme nakúpiť. V našom prípade je to Bitcoin (BTC). Následne si povieme akým spôsobom zaplatíme.

Vložíme nový spôsob platby a zadáme číslo našej karty. Ako na všetkých burzách aj na Coinbase je potrebné aby karta bola vydana na meno užívatela burzy.

Po vložení karty potvrdíme nákup kliknutím na „Buy Bitcoin“ a na ďalšej strane skontrolujeme všetky údaje a ak súhlasíme s kurzom potvrdíme nákup „Buy now

6. Kontrola portfolia

V ľavej časti stránky klikneme na časť „portfolio“ a na ďalšej stránke vidíme čo máme nakúpené a v akej hodnote.

Následne odporúčame stiahnuť aplikáciu do telefónu kde sa môžete rozhodnúť akým spôsobom zhodnotíte svoj vklad do kryptosveta.

Spôsobov je niekoľko, viac sa dočítate na našej stránke v časti RADY A TIPY

ZDROJ: https://coinbase.com