Coinbase žiada SEC, aby objasnila pravidlá kryptomien

Coinbase žiada SEC, aby objasnila pravidlá kryptomien

0 komentárov

Americká kryptomenová burza Coinbase požiadala národného regulátora cenných papierov, aby objasnil pravidlá obchodovania s digitálnymi aktívami.

NEWSLETTER okrypte.sk

Coinbase vo svojej petícii požiadala Komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC), aby poskytla pravidlá pre to, ktoré digitálne aktíva považuje za cenné papiere.

Petícia definuje „digitálne domáce cenné papiere“ ako „zaznamenané a prevedené pomocou technológie blockchain“. Bez spoliehania sa na centralizované certifikované vlastníctvo, ktoré typicky charakterizuje tradičné finančné nástroje. Okrem toho sa transakcie „vykonávajú a vyrovnávajú v reálnom čase“. Trvalo zaregistrovaný na blockchainoch a viditeľný s rovnakým prístupom pre všetkých účastníkov trhu.

Vzhľadom na tieto konečné znaky, ktoré klasifikujú „zmenu paradigmy s existujúcimi trhovými postupmi“, petícia tvrdí, že mnohé pravidlá SEC týkajúce sa tradičných aktív sú „neúplné a nedostatočné“. V dôsledku toho sa v petícii uvádza, že „USA v súčasnosti nemajú fungujúci trh s cennými papiermi digitálnych aktív kvôli nedostatku jasného a vynútiteľného regulačného systému“.

Okrem problémov s klasifikáciou Coinbase poskytla aj zoznam otázok, ktoré by podľa SEC mala zvážiť a konzultovať s verejnosťou.

SEC

Úloha SEC

Podľa SEC za súčasného predsedu Garyho Genslera sa väčšina digitálnych aktív kvalifikuje ako cenné papiere. Preto si vyžaduje registráciu na úrade. Teraz odmietla jednoznačne identifikovať akýkoľvek token, ktorý vyhovuje definícii cenných papierov, argumentujúc, že ​​zanedbáva aj iné trhy.

Regulátor však označil za cenné papiere približne deväť tokenov. Spomedzi deviatich identifikovaných tokenov je najväčší token založený na Ethereu s názvom Amp. S trhovou hodnotou okolo 700 miliónov dolárov, podľa CoinGecko. Tokeny boli v sťažnosti podanej tento týždeň. Obviňuje bývalého produktového manažéra Coinbase Ishana Wahiho, jeho brata a dôverného priateľa: „Za takmer rok obžalovaní spoločne zarobili viac ako 1,1 milióna dolárov v nezákonných ziskoch.“

„Zapojenie sa do údajného dôverného obchodu, ktorý opakovane využíval materiálne, neverejné informácie na obchodovanie pred reklamami na Coinbase, “podľa vyhlásenia Carolyn M. Welshhansovej.

-povedal úeradujúci vedúci oddelenia krypto aktív SEC.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár