Hodlonaut vyhral súdny spor s Craigom Wrightom

Coinbase žiada Najvyšší súd, aby zastavil súdne spory, chce arbitráž

0 komentárov

Coinbase požiadala Najvyšší súd USA, aby pozastavil dve žaloby podané používateľmi burzy. Spoločnosť sa snaží vyhrať odvolania, ktoré by poslali prípad na arbitráž. 

NEWSLETTER okrypte.sk

Krízová intervencia Coinbase

Coinbase požiadala o núdzový zásah do spisov s tým, že ak by súdne spory mohli pokračovať, utrpela by „nenapraviteľné škody“. Prvý prípad sa týka osoby, ktorá prišla o 31 000 dolárov po tom, čo dala podvodníkovi vzdialený prístup k svojmu účtu. Druhý prípad sa týka údajného porušenia kalifornského spotrebiteľského zákona prevádzkovaním lotérie Dogecoin v hodnote 1,2 milióna dolárov; ktorý dostatočne nezverejnil, že účastníci museli kryptomenu kúpiť alebo predať.

Coinbase identifikovala užívateľské zmluvy, s ktorými používatelia súhlasili. Ako spôsob prejednávania prípadu v súkromnej arbitráži to ale súdy zamietli. V dôsledku toho sa Coinbase odvoláva na Najvyšší súd USA.

Spoločnosť bude chcieť prípady vyriešiť čo najskôr. Pretože tieto veci len odvádzajú pozornosť od snahy spoločnosti o rast. Akciový trh zasiahlo v poslednej dobe viacero kontroverzií, v neposlednom rade ide o insider trading bývalého produktového manažéra.

coinbase

Prípad dôverného obchodovania aktualizovaný po poklese objemov

Bývalý produktový manažér v Coinbase Global, ktorý bol obvinený z obchodovania s využitím dôverných informácií, sa priznal k obvineniam z daňových podvodov. Agentúra Reuters o tom informovala 3. augusta a to, čo je prvým prípadom dôverného obchodovania v USA, sa stáva medzníkom v histórii kryptomien.

Traja ľudia boli obvinení z podvodu a z jeho sprisahania, ktorý zarobil viac ako 1,1 milióna dolárov. Coinbase začala v tejto veci interné vyšetrovanie a dala jasne najavo, že takéto činy netoleruje.
Coinbase zažíva klesajúce objemy obchodov, keďže burza stráca časť svojej dominancie na trhu. Generálny riaditeľ Brian Armstrong povedal, že to bolo spôsobené škálovaním spoločnosti, čo podľa neho vedie k pomalšiemu výkonu a spomaleniu.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár