Coinbase spája svoju peňaženku s Polygonom

od Martin Tkáč

Spoločnosť Coinbase v oznámení z 13. júla na blogu spoločnosti oznámila, že sieť Polygon Network je teraz k dispozícii v mobilnej aplikácii a rozšírení Peňaženka Coinbase. Burza tiež oznámila príchod ďalších riešení škálovania.

Coinbase tvrdí, že viac ako milión jej zákazníkov peňaženky používa protokoly DeFi, ako sú Uniswap, Compound a Aave, a platformy NFT ako OpenSea a Zora.

Platforma tiež pripustila, že poplatky za transakcie s Etherom boli v poslednej dobe pomerne vysoké a stalo sa, že získanie potvrdenia trvalo dlho, pretože sieť bola veľmi zaťažená. V kombinácii s vlastnými premrštenými poplatkami robí Coinbase použitie výmeny nákladným postupom.

Coinbase vsádza na vrstvu 2

Spoločnosť Coinbase zistila, že použitie agregátora škálovania vrstvy 2 pre Ethereum – Polygon je jednoduché, stačí ho vybrať zo zoznamu aktívnych sietí v aplikácii peňaženky.

Používatelia budú na začiatku potrebovať niekoľko kryptomien na platforme Polygon, pretože Coinbase natívne nepodporuje vrstvu 2. Po prepojení oboch peňaženiek budú musieť používatelia pomocou Polygon Bridge poslať akékoľvek tokeny ERC-20 z hlavnej siete Ethereum do Polygón.

Potom sa môžu ponoriť do sveta DeFi pomocou ktoréhokoľvek z dapps a protokolov integrovaných do Polygónu, napríklad Aave. Coinbase uviedol, že jej poslaním je priviesť milióny používateľov do sveta DeFi.

V nasledujúcich mesiacoch budeme pokračovať v krokoch, ktoré uľahčia používateľom prístup a interakciu s rôznymi sieťami vrstvy 2 na mobilných zariadeniach aj zariadeniach prehľadávača.

V októbri 2020 pridala spoločnosť Coinbase podporu optimistických súhrnov pomocou platformy Optimistic Ethereum. Technológia škálovania bola v tom čase z veľkej časti experimentálna a fungovala na testovacích sieťach na platformách ako Synthetix.

Koncom júna plánuje Coinbase spustiť vlastný obchod s dApp. Nateraz však burza žiada o dôveryhodnú licenciu na kryptomenu od nemeckého finančného regulátora BaFin.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár