Coinbase prišiel s dôležitými informáciami o stakovaných ETH po aktualizácii v Shanghai

Hlavná blockchainová sieť Ethereum prejde v apríli dlho očakávaným hard forkom s názvom Shanghai. Kľúčovou otázkou týkajúcou sa tejto aktualizácie je umožniť validátorom a investorom stiahnuť svoje stakované tokeny z Beacon Chain. Burza Coinbase sa už pripravuje na možné dôsledky tejto udalosti. Upozornila preto zákazníkov platformy, že spracovanie ich žiadostí o uvoľnenie zablokovaných eth môže trvať dlhšie, než sa očakávalo.

od Simona

Newsletter news

Coinbase predpovedá následky Shanghai

Kryptoburza Coinbase 15. marca vydala dôležité oznámenie v súvislosti s nadchádzajúcou aktualizáciou Etherea s názvom Shanghai. Americká spoločnosť očakáva masívny počet žiadostí o ukončenie možnosti stakingu pre dané adresy. Ďalšou obavou je uvoľnenie stakovaného etherea (ETH) uzamknutého v poole. To bude mať zase za následok dlhší čas spracovania každej žiadosti. Coinbase preto vyzýva tých, ktorí plánujú po hard forku okamžite získať svoje kryptomeny späť, aby boli trpezliví.

Ako sa píše vo zverejnenom oznámení, burza nie je priamo zodpovedná za proces prebiehajúci v blockchaine Etherea. Z tohto dôvodu budú musieť niektorí ľudia čakať týždne alebo možno aj mesiace, kým sa ich ETH opäť objaví v peňaženke.

V septembri minulého roka prešiel blockchain Etherea doteraz najvýznamnejším upgradom vo svojej histórii. V rámci hard forku s názvom The Merge sa v sieti zmenil konsenzuálny algoritmus z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). V nadväznosti na túto udalosť boli zablokované aktíva tých, ktorí chceli využívať program staking. Po tejto aktualizácií poskytovatelia stakingových služieb, ako napríklad Coinbase, umožnili investorom blokovať ethereum prostredníctvom svojej platformy.

ethereum

Je potrebné pripomenúť, že burza je v celom tomto procese len sprostredkovateľom. Ako taká – aj v opačnom smere, t. j. pri návrate eth do peňaženiek svojich klientov – funguje len ako sprostredkovateľ a nemá žiadny vplyv na načasovanie požiadaviek. Ako je napísané:

„Žiadosti o zrušenie stakingu budú otvorené pre všetkých zákazníkov Coinbase v rovnakom čase a budú odovzdané protokolu Ethereum a zaradené do frontu podľa toho, kedy budú prijaté.“

Coinbase uvádza, že podávanie žiadostí sa začne 24 hodín po úspešnej aktualizácii Shanghai.

Začiatkom marca burza svojim klientom poslala aj mail, v ktorom ich informovala o zmenách týkajúcich sa stakingových služieb na platforme. Od konca mesiaca budú investori dostávať odmeny z decentralizovaných protokolov, a nie priamo zo samotnej burzy.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár