Coinbase pridáva podporu pre stablecoin konkurencie – BUSD

Coinbase pridáva podporu pre stablecoin konkurencie – BUSD

0 komentárov

Burza Coinbase pridala podporu pre Binance USD (BUSD) v sieti Ethereum. Zaujímavosťou je, že ide o stablecoin jeho hlavného konkurenta Binance. Je to zároveň ôsmy stablecoin, ktorý Coinbase ponúka. Platforma v minulosti umožňovala obchodovať s Tether (USDT), USD Coin (USDC), TerraUSD (UST), Dai (DAI), Paxos Standard (PAX), Rai Reflex Index (RAI) a mStable USD (MUSD).

BUSD je projekt spoločnosti Binance, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou Paxos, ktorá drží rezervy mince. V čase písania tohto článku bol token podľa informačného panela burzy na 10. mieste spomedzi 172 aktív na Coinbase.

Štart sa však nezaobišiel bez menších problémov. Coinbase uviedol, že pár BUSD-USDT „nespĺňal kritériá“ na pokračovanie obchodovania a musel byť pozastavený. To znamená, že trh nemal dostatočnú likviditu. Transakcie boli pozastavené iba na šesť minút, po ktorých bol problém vyriešený.

Binance a Coinbase sú dve najvyššie hodnotené kryptomenové burzy podľa CoinMarketCap. Táto stránka prideľuje hodnotenia burzám na základe návštevnosti, likvidity, objemu obchodov a zákonnosti nahlásených objemov.

K dnešnému dňu je BUSD štvrtým najväčším stablecoinom a celkovo 13. najväčšia kryptomena. Jeho kapitalizácia je 17,4 miliardy dolárov.

Šarvátky na Twitteri

Coinbase informovala Binance na svojom oficiálnom účte, že na svojej platforme obchoduje USDC. Coinbase je však spoluzakladateľom konzorcia CENTER, ktoré vytvorilo stablecoin.

Spaľovanie stablecoinov sa zvyčajne robí preto, aby sa zabezpečilo, že počet tokenov v obehu zodpovedá rezervám, ktoré ich zabezpečujú. Napríklad včerajšie spalovanie bolo pravdepodobne spôsobené tým, že jedna z peňaženiek vymenila BUSD za fiat menu. To by znamenalo, že Binance musí spáliť správne množstvo tokenov, aby sa zachoval pomer 1:1.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár