Coinbase prekročil denný objem 9 miliárd dolárov

od Martin Tkáč

Ako ukazuje rastúca volatilita, dopyt po bitcoinoch stúpa. Coinbase, najväčšia burza kryptomien v USA zaznamenala 11. januára denný objem 9 miliárd dolárov.

Včera zaznamenali Coinbase, Kraken a niekoľko ďalších búrz technické komplikácie uprostred rekordne vysokého objemu obchodov.

Etrémne zvýšenie objemu obchodovania s bitcoinmi viedlo k extrémnej volatilite, čo spôsobilo pokles BTC na zhruba 30 500 dolárov.

Spoločnosť Coinbase zaznamenala za jeden deň objem 9 miliárd dolárov, čo je pozoruhodné, pretože sa to rovná celkovému objemu za 1. štvrťrok 2020.

Foto: TradingView.com

Dopyt po Bitcoine na úrovni 30.000 dolárov je veľký

Cena bitcoinu opäť na krátko poklesla pod 33 000 dolárov, oslabila sa tak po počiatočnom oživení na 37 000 dolárov. Neistota okolo krátkodobého cenového cyklu bitcoinu môže byť hlavným faktorom volatility.

Obchodník známy ako „Salsa Tekila“ uviedol. že BTC môže opäť ľahko klesnúť na úroveň 31-32 000 dolárov. Povedal: „Myslím si, že môžeme opäť klesnúť späť na 31-32 000 dolárov. Nevsadil by som na to, ale zvážil by som nákup. Neponáhľam sa pri súčasných cenách. Veľa šťastia, neponáhľajte sa.“

Zachová sa tento trend?

Prinajmenšom sa očakáva v blízkej budúcnosti, že veľké burzy s kryptomenami zaznamenajú obrovský objem obchodov. Po tom, čo Bitcoin prekonal hranicu 40 000 dolárov, denodenne boli jeho cenové výkyvy o 10 až 20%.

Napríklad 11. januára zaznamenal Binance denný objem obchodovania len pre trading Bitcoin-to-USDT (Tether) v objeme 8,5 miliardy dolárov.

zdroj: cryptoslate.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár