Coinbase postupuje vpred s novým technologickým centrom v Indii

od Martin Tkáč

Generálny riaditeľ Coinbase Brian Armstrong oznámil, že jej burzová platforma dostane kanceláriu v Indii, presnejšie povedané, vysoko kvalitné technologické centrum.
Líder miliardového podnikania a investor odhalil vývoj v tweete zdieľanom 2. júla. Oficiálny Twitter spoločnosti Coinbase potvrdil vyhlásenie vlastným tweetom, v ktorom uviedol:

Pokračujeme v budovaní udržateľného a vyváženého technologického centra v Indii.

Oba tweety vyzvali čitateľov nadšených pre kryptomeny, aby sa k nim pripojili, a tiež odkazovali na príspevok na blogu Coinbase. Tento príspevok, ktorý napísal Pankaj Gupta, viceprezident spoločnosti Coinbase pre inžinierstvo a indický líder, podrobne popisuje plány a ambície burzy v tejto oblasti. Pre jeden uzol sú v blízkej budúcnosti pripravení najať si skupinu inžinierov.

„Tento tím inžinierov budú dopĺňať rovnako kvalitné produktové a dizajnové tímy,“ píše sa v príspevku Gupta. „Rovnako ako podporné funkcie, ako je nábor a HR, s cieľom vybudovať udržateľné a vyvážené technologické centrum.“

Napísal tiež, že Coinbase skúma akvizície startupov a prijíma zamestnancov na podporu svojich plánov v Indii.

Spoločnosť Coinbase začala v Indii po prvýkrát prijímať zamestnancov v marci.

Indický priestor pre kryptomeny naďalej bojuje

Oznámenia Coinbase sa objavujú uprostred pokračujúcich nepokojov v indickom kryptomenovom priestore. Zatiaľ čo v príspevku na blogu Gupta nechýba pochvala za projekty kryptomeny a pôvodné indické talenty, vládny postoj krajiny ku kryptomenám je plný neistoty.

Posledné správy odhalili, že indická vláda zvažuje uplatnenie ďalších 18% daní na zahraničné burzy kryptomien pôsobiace v krajine. Medzitým oddelenie nepriamych daní údajne vyšetruje, či by burzy mali platiť daň z tovarov a služieb (GST) v súlade s platnými zákonmi. Burzy by platili GST ako súčasť ich ročných daní. Podobným spôsobom ako sprostredkovateľské domy na burze.

V prípade miestnych búrz transakčné poplatky účtované zákazníkom už zahŕňajú 18% daň.

Nejednoznačnosť kryptomien v Indii sa rozširuje na ich banky aj vládu. Posledné správy odhalili, že burzy v krajine sa snažia získať platobné riešenia, pretože indické banky sa od nich začali dištancovať.

Odkedy banky prerušili väzby, výmeny okrem iných problémov trpia nízkou rýchlosťou transakcií. To zase spôsobilo obrovské množstvo sťažností zákazníkov.

Na základe rozhodnutia bánk boli výmeny závislé od menších poskytovateľov platobných riešení, z ktorých minimálne dvaja sa obrátili na AirPay. V iných prípadoch burzy zadržiavali okamžité zúčtovanie alebo ponúkali iba peer-to-peer transakcie. V druhom prípade niektorí z nich zvolili ešte reštriktívnejší prístup. Napríklad WazirX vykonáva peer-to-peer transakcie iba v určité dni.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár