Coinbase oznamuje partnerstvo s BlackRock. Akcie na burze vzrástli o 18 percent

od Martin Tkáč

Inštitucionálni klienti BlackRock – najväčšej investičnej spoločnosti na svete – získajú prístup ku kryptomenám cez Coinbase Prime.

NEWSLETTER okrypte.sk
Coinbase podporuje inštitucionálnych klientov BlackRock

Akcie kryptomenovej burzy Coinbase (COIN) od stredy (t.j. oznámenia o spolupráci) prudko vzrástli. V súčasnosti stoja 95,55 USD, čo je 18% nárast v porovnaní so stredajším záverom 80,81 USD. BlackRock bude profitovať z partnerstva s Coinbase vďaka pomoci burzy pri získavaní prístupu ku kryptomenám a správnej starostlivosti o ich inštitucionálnych klientov.

Coinbase Prime bude poskytovať obchodné a zverenecké služby. Spočiatku klienti získajú inštitucionálnu expozíciu voči bitcoinom. Medzitým budú burza a BlackRock spolupracovať, aby zákazníkom priniesli viac funkcií.

Joseph Chalom, riaditeľ strategických partnerstiev v BlackRock, oznámil, že zákazníci spoločnosti majú čoraz väčší záujem o kryptomeny. Spoločnosť v súčasnosti spravuje aktíva v hodnote viac ako 8 biliónov dolárov.

Akcie Coinbase otvorili v stredu ráno na 106 dolároch. Stalo sa tak pár hodín po oznámení partnerstva s investičným gigantom. Čoskoro potom akcie vyvrcholili na 115 dolároch a potom klesli na približne deväťdesiat dolárov.

Stredajší 20% skok v cene akcií COIN bol odrazom od úrovne 60 USD. Toto trvá od začiatku týždňa. CNBC informovala, že skorší nárast spôsobila cenová pumpa, ktorá bola dôsledkom zvýšenej likvidácie krátkych pozícií obchodníkmi.

Problémy s Coinbase

Kryptomenová burza Coinbase sa v poslednom čase potýka s právnymi problémami. Nedávno bolo oznámené vyšetrovanie SEC vo veci údajného zaradenia neregistrovaných cenných papierov na ich zoznam. V dôsledku týchto informácií klesli akcie spoločnosti o 21 %. Následne ARK Invest Cathie Wood, investičná firma Cathie Wood, predala viac ako 1,4 milióna akcií Coinbase Global (COIN). Okrem toho sa transakcia uskutočnila na historickom minime 53 USD.

Ďalším nepríjemným incidentom súvisiacim s Coinbase je obvinenie bývalého burzového manažéra z insider tradingu. Je obvinený z vykonávania transakcií s využitím dôverných informácií. Čo je to vlastne insider trading a čomu sa venuje bývalý zamestnanec Coinbase, sme písali tu.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár