Coinbase otvára svoj trh NFT

od Martin Tkáč

Coinbase otvára svoj burzový trh NFT založený na ethereu. Platforma začne už v tomto roku. 

Coinbase a NFT

Americká burza kryptomien uvádza na trh platformu „Coinbase NFT“. Jeho používatelia budú môcť nakupovať a predávať digitálne zberateľské predmety na báze Etherea. Spoločnosť oznámila svoje plány v utorok. Očakáva sa, že platforma Coinbase NFT bude funkčná do konca roka, uviedli zdroje CoinDesk.

Tento krok prichádza len deň po tom, čo konkurenčná burza FTX.US oznámila, že tiež vybuduje trh pre NFT na Solane s plánmi na podporu ďalších blockchainov vrátane Ethereum v budúcnosti.

Podobný projekt chce vytvoriť spoločnosť Ripple, ktorá oznámila svoje plány na Twitteri:

Sme nadšení, že môžeme spustiť náš fond tvorcov vo výške 250 miliónov dolárov, ktorý im umožní objaviť nové prípady použitia #NFT na #XRPLedger a hlbšie sa zapojiť do komunity, na ktorej im záleží

Médiá však uvádzajú, že Coinbase svojim projektom zdôrazňuje, že Ethereum je a malo by byť centrálnou technológiou pre model NFT, na rozdiel od FTX.US, ktorý chce využívať riešenia Solana. Dodajme, že dnes je centrom trhu NFT platforma OpenSea, kde prebieha väčšina transakcií NFT založených na ethereu.

Coinbase NFT uľahčí ako kedykoľvek predtým vysielanie, nákup, predvádzanie a objavovanie modelu NFT. Prístup k NFT uľahčujeme vytváraním intuitívnych rozhraní. – spoločnosť Coinbase

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár