Coinbase nakúpi kryptomeny za 500 miliónov dolárov a investuje 10% zo zisku

od Martin Tkáč

Najväčšia americká digitálna burza aktív Coinbase zvýši svoje podiely v kryptomene o 500 miliónov dolárov. Hovorí to generálny riaditeľ spoločnosti Brian Armstrong. Armstrong okrem toho prisľúbil, že spoločnosť v budúcnosti investuje 10% svojho zisku do digitálnych aktív.

Coinbase chce do svojej súvahy priniesť viac kryptomien

Brian Armstrong, generálny riaditeľ spoločnosti Coinbase, na Twitteri oznámil, že spoločnosť získala súhlas predstavenstva na nákup kryptomien v hodnote viac ako 500 miliónov dolárov. Platforma teda zvýši svoje súčasné vlastníctvo. Neprezradil však, aké digitálne aktíva Coinbase v súčasnosti vlastní alebo plánuje kúpiť.

Navyše najväčšia americká obchodná platforma bude teraz investovať 10% všetkých ziskov do kryptomien. Armstrong očakáva, že toto percento „bude v priebehu času rásť, ako kryptokonomika dozrie“.

Nedávno sme dostali súhlas predstavenstva na nákup viac ako 500 miliónov dolárov kryptomien v našej súvahe, aby sme ich mohli pridať do našich existujúcich fondov. A do budúcnosti budeme investovať 10% zo všetkého zisku do kryptomeny. Očakávam, že toto percento bude v priebehu času stále rásť, ako kryptohospodárstvo dozrieva.

Alokácia 10% môže byť veľká čiastka v USD. Aspoň podľa nedávnej histórie. Spoločnosť zaznamenala v druhom štvrťroku 2021 rekordné výsledky, ktoré výrazne prevyšujú údaje z prvého štvrťroka. Coinbase vykázala za tri mesiace čistý zisk 1,6 miliardy dolárov. To znamenalo nárast o 4900% v rovnakom období roku 2020.

V dôsledku toho by 10% investícia do kryptomien znamenala približne 160 miliónov dolárov za štvrťrok. Aj keď sa Armstrongove prognózy nenaplnia.

Riaditeľ tiež vyjadril nádej, že jedného dňa bude burza schopná „slúžiť viac nášmu biznisu s kryptomenami“, ako je to teraz „stále mix“.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár