Coinbase je najpopulárnejšia aplikácia pre iPhone. Dokonca prekonal aj TikTok a Instagram

od Martin Tkáč

Aplikácia Coinbase bola na vrchole rebríčka top aplikácií Apple AppStore. To nemusí byť pre býkov na akciovom trhu uspokojivé. Je to tiež znak toho, že kryptomeny sa už stali súčasťou hlavného prúdu.

Aplikácia Coinbase je hitom

Aplikácia Сoinbase sa stala najobľúbenejšou „aplikáciou“ v AppStore, obchode Apple. Okrem iných predbehla aj TikTok, Instagram, YouTube a ďalšie populárne aplikácie.

Nie je to prvýkrát, čo sa aplikácia Coinbase stala najobľúbenejšou aplikáciou na AppStore. Softvér obsadil prvé miesto začiatkom mája, keď boom na trhu s dogecoinmi podporil dopyt po kryptomenách. Stalo sa to tiež len niekoľko týždňov po tom, čo bol akciový trh prvýkrát kótovaný na Nasdaq.

Stojí za zmienku, že potom sa aplikácia Coinbase stala najobľúbenejšou aplikáciou v obchode Apple v dosť zvláštnom čase. Udialo sa to na začiatku výraznej korekcie kurzu BTC, ku ktorej došlo 19. mája.

Aplikácia Coinbase sa tiež umiestnila na 1. mieste na konci roka 2017, keď kryptomenová bublina začala praskať.

Je teda to, čo sa deje na AppStore, znakom prasknutia BTC bubliny? Nie nevyhnutne, veď v máji tiež došlo len ku korekcii, nie k medvediemu trhu.

Stojí za zmienku, že Coinbase tento rok triumfuje. Spoločnosť vstúpila na burzu vydaním svojich akcií. Stala sa teda prvou kryptomenovou spoločnosťou svojho druhu, ktorej sa niečo také podarilo.

Kurz bitcoinu

Dnes stojí 1 BTC 61 130 dolárov. To je o 3,57 % viac ako pred dňom, ale aj o 2,5 % menej ako pred 7 dňami. Ethereum je ešte lepší. Za 1 ETH musíte zaplatiť 4 329 dolárov. To je o 7,7 % viac ako včera a o 5 % viac ako pred týždňom.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár