Coinbase integruje Apple Pay a Google Pay na nákupy kryptomeny

od Martin Tkáč

Burza coinbase oznámila, že umožní používateľom nákup kryptomien prostredníctvom Apple Pay a Google Pay prostredníctvom súvisiacich debetných kariet.

Burza Coinbase so sídlom v San Franciscu oznámila, že integruje Apple Pay a Google Pay. Vďaka tejto akcii umožní jednoduchšie nákupy kryptomeny, uvádza sa v blogovom príspevku zverejnenom 6. augusta. Používatelia budú odteraz môcť nakupovať aktíva na Coinbase pomocou debetných kariet spojených s týmito dvoma platobnými službami. V súčasnosti je integrovaná iba služba Apple Pay, ale integrácia služby Google Pay sa očakáva neskôr na jeseň tohto roku.

Akciový trh tiež oznámil, že umožnil okamžité výbery až do 100 000 dolárov pomocou platieb v reálnom čase. To umožňuje americkým zákazníkom s prepojenými bankovými účtami okamžite a bezpečne vybrať až 100 000 dolárov za transakciu. Predtým trvalo spracovanie výplaty niekoľko dní. Na začiatku júna 2021 spoločnosť Coinbase oznámila, že karta Coinbase bola integrovaná so službami Google Pay a Apple Pay. Spoločnosť robí všetko pre to, aby nákupy kryptomien boli čo najľahšie. Plánuje tiež spustenie vlastného obchodu s aplikáciami, ktorý by zahŕňal decentralizované aplikácie od externých vývojárov.

Podpora Coinbase pre Apple Pay a Google Pay zvýši jej prítomnosť aj v iných krajinách. Ako je uvedené v tejto správe, táto je k dispozícii vo viac ako 40 krajinách s viac ako 140 miliónmi používateľov. V súčasnej dobe Coinbase prijíma nákupy pomocou debetných a kreditných kariet vo viac ako 20 krajinách.

Coinbase smeruje ku globalizácii

Zoznam Coinbase bol prelomovým bodom na trhu a od tej príležitosti sa vo veľkom zameral na posilnenie svojej platformy. Burza cenných papierov mala na burze solídny debut a zaznamenala silný obchodný rast vrátane zvýšenia zamestnanosti pomocných zamestnancov o 500%.

Coinbase nedávno získala aj Zabo, technologickú spoločnosť, ktorá pomáha integrovať riešenia kryptomeny do tradičného sveta financií. Zabo sám seba opisuje ako „najsilnejší nástroj na svete na pripojenie k akejkoľvek kryptomenovej burze, peňaženke, protokolu alebo účtu“. Burza týmito akvizíciami posilňuje svoju platformu a služby. Plánuje sa ďalej posilniť na trhu ako líder v obchodnom priestore s kryptomenami.

Plánuje sa tiež rozšíriť do niekoľkých ďalších krajín, čo by muselo urobiť, ak má konkurovať burzám ako je Binance. Ten má silné postavenie a je jednou z najobľúbenejších búrz na svete. Jeho vývoj bohužiaľ premrhali niekoľko súdnych sporov a regulačná neistota.

V USA Coinbase pracuje na novej kancelárii v New Yorku ako súčasť svojej stratégie mať viacero menších kancelárií na rozdiel od jedného centrálneho sídla.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár