Coinbase dostala pôžičku krytú bitcoinami od Goldman Sachs

od Simona

Coinbase, sa stala prvou spoločnosťou s digitálnymi aktívami, ktorá dostala pôžičku krytú bitcoinami od bankového giganta Goldman Sachs.

Gigant z Wall Street poskytuje pôžičku Coinbase

Goldman Sachs oznámila, že poskytne vôbec prvú pôžičku krytú bitcoinami. Tá bola udelená gigantovi z trhu s kryptomenami, burze Coinbase. Ani jedna zo strán predmetnú sumu nezverejnila.

Pôžičky založené na BTC sú kryptomenovým spoločnostiam a decentralizovaným protokolom už dlho dostupné na ďalšie použitie v aplikáciách založených, okrem iného, na Ethereum. Nedávny prechod od Goldman Sachs ku kryptomenám a v tomto prípade podpora pre Coinbase, však naznačuje, že Wall Street sa ponára do trhu s kryptomenami čoraz odvážnejšie.

Brett Tejpaul, riaditeľ Coinbase Institutional, pre Bloomberg povedal, že toto je prvý krok k tomu, aby sa s kryptomenami zaobchádzalo ako s bezpečnostným prepojením medzi fiat ekonomikou a digitálnymi mincami.

Matthew Ballensweig, generálny riaditeľ a spoluriaditeľ obchodovania a pôžičiek u hlavného makléra kryptomien Genesis, hovorí, že keď sa bitcoin používa ako kolaterál, pomer úveru k vkladu je medzi 40 % a 60 %. Napríklad, keď si požičiame 100 USD, hodnota BTC sa pohybuje od 167 – 250 USD ako zábezpeka ponechaná veriteľovi.

Goldman Sachs

Banky čoraz viac dôverujú kryptomenám

Presun od Goldman Sachs je nepochybne dôležitým signálom pre bankových gigantov, že kryptomeny vzbudzujú čoraz väčšiu dôveru. Taktiež menšie banky priateľské ku kryptomenám, ako napríklad Silvergate Bank a Signature Bank, ponúkali zákazníkom pôžičky kryté digitálnymi aktívami. Patrí k nim aj už spomínaný sprostredkovateľ kryptomien Genesis.

Spoločnosť poskytujúca finančné služby Arca vo svojej správe naznačila, že Goldman Sachs, vzhľadom na rastúci dopyt po kryptomenách, partnerstvom s Coinbase testuje pôdu predtým, ako sa ponorí do sektora tohto typu aktív.

Bankový gigant z Wall Street si v posledných mesiacoch čoraz častejšie robí prieskum kryptomien. Nie je to tak dávno, čo sme informovali, že banka sa začala zaujímať o tému tokenizácie a NFT. V marci spoločnosť Goldman Sachs uskutočnila svoju prvú transakciu opcií kryptomien mimo burzy s investičnou spoločnosťou Galaxy Digital. Je to prvá takáto operácia spomedzi všetkých najväčších amerických bánk a míľnik pre celý sektor.

Coinbase vo svojej výročnej správe za rok 2021 uviedla, že vlastní viac ako 566 miliónov dolárov v kryptomenách, vrátane viac ako 183 miliónov dolárov v samotnom bitcoine. Spoločnosť nedávno oznámila, že má hotovostné ekvivalenty vo výške 7,1 miliardy USD, s výnimkou obmedzenej hotovosti a zvereneckých fondov zákazníkov.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár