Coinbase dostala pokutu cez 3 milióny dolárov

Americká kryptomenová burza Coinbase dostala od holandskej centrálnej banky pokutu až 3,3 milióna eur (3,6 milióna dolárov). Dôvod? Aktivita bez registrácie.

od Simona

Newsletter news

Coinbase dostala pokutu

De Nederlandsche Bank (DNB), holandská centrálna banka, uložila kryptomenovej burze Coinbase pokutu 3,3 milióna eur (3,6 milióna dolárov). Všetko z dôvodu nedodržiavania miestnych predpisov týkajúcich sa činnosti poskytovateľov finančných služieb.

Holandské právo vyžaduje, aby sa poskytovatelia finančných služieb (vrátane tých, ktorí súvisia s kryptomenami) zaregistrovali v špeciálnom registri, ak chcú poskytovať svoje služby. Týka sa to najmä noriem boja proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu.

Coinbase údajne nesplnila registračné požiadavky. Suma, ktorú bude musieť firma zrejme zaplatiť, sa navyše z nejakých dôvodov zvýšila.

„Základná výška pokuty bola zvýšená z dôvodu závažnosti a nedodržania,“ uviedla holandská centrálna banka

Dodala, že zohľadnila aj veľkosť holandskej zákazníckej základne Coinbase a konkurenčnú výhodu, ktorú burza získala neplatením registračných poplatkov.

dolár

Burza sa nevzdá bez boja

Coinbase sa však teraz môže proti rozhodnutiu odvolať do 2. marca. Spoločnosť pre CoinDesk uviedla, že nesúhlasí s uložením pokuty.

„Coinbase sa zaviazala dodržiavať pravidlá vo všetkých jurisdikciách, kde pôsobí, a bude naďalej poskytovať bezpečné a dôveryhodné služby novým a existujúcim holandským zákazníkom. Nemali by sme byť penalizovaní za dodržiavanie pravidiel a zapojenie sa do tohto procesu,“ dodal zástupca burzy.

Holandské orgány však tvrdia, že Coinbase nesplnila registračnú požiadavku medzi novembrom 2020 a augustom 2022.

Šéf Coinbase chce reguláciu

Za zmienku stojí, že zakladateľ a CEO Coinbase Brian Armstrong nedávno priznal, že je zástancom regulácie trhu centralizovaných subjektov. Tvrdí, že za väčšinou škôd spôsobených spotrebiteľom stáli práve tieto typy firiem.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár