Čo je Squid Game (SQUID) a prečo sa tak rýchlo rozrástla?

od Martin Tkáč

Trh s kryptomenami je nepredvídateľný, no zároveň fascinujúci trh. Dostali sme o tom opäť niekoľko dôkazov. Ešte pred niekoľkými dňami boli meme mince ako shiba inu (SHIB), floki inu (FLOKI) a mnohé ďalšie deriváty dogecoinu každý deň trojciferné.

Teraz sa pozitívny trend presunul do projektov s obchodným modelom play-to-earn. P2E tokeny začali raketovo stúpať po tom, čo Facebook oznámil, že zmení svoj názov na Meta.

Zatiaľ čo vlajkové projekty, ktoré si zarábajú na hraní, ako Axie Infinity, Decentraland a The Sandbox zaznamenávajú obrovské zisky, token SQUID od Squid Game vzrástol o 110 000 % len za päť dní.

V tomto článku sa bližšie pozrieme na tento projekt a na to, prečo sa astronomicky rozrástol.

Odpoveď na túto otázku je dvojaká. Po prvé, Squid Game je nová séria, ktorá zasiahla Netflix a získala obrovskú popularitu po celom svete. V priebehu niekoľkých týždňov sa stala horúcou témou medzi milovníkmi filmov, a to najmä vďaka svojmu príbehu.

V sérii je vybraných 456 ľudí z Južnej Kórey, z ktorých každý má svoje vlastné problémy, väčšinou finančné, aby sa zapojili do výzvy. Ich úlohou je hrať šesť rôznych hier pre deti (napríklad Tug O’War, Dalgon Candy, Red Light, Green Light a samozrejme Squid Game). Tí, ktorým sa podarí dokončiť všetkých šesť etáp, vyhrávajú astronomickú finančnú odmenu. Má to však jeden háčik, ak prehráte, ste vyradený. A pod pojmom vyradený myslíme doslova eliminovaný alebo zabitý.

Táto séria si získala obrovskú popularitu po celom svete. Správy zo začiatku tohto mesiaca naznačovali, že ho sledovalo 130 miliónov ľudí a zarobilo viac ako 900 miliónov dolárov.

Keď sa však vrátime k téme kryptomien, netrvalo dlho a vývojársky tím využil rastúci humbuk a vytvoril projekt na základe šou. Takto sa zrodila Squid Game. Zdá sa, že ide o celý bývalý systém. Tím oznámil mnoho rôznych funkcií, z ktorých väčšina je stále vo vývoji.

Čo je Squid Game?

Samotná hra je stále vo vývoji, no niektoré detaily už boli odhalené. Rovnako ako v sérii sa spomedzi všetkých držiteľov tokenov SQUID vyberie žrebom 456 ľudí. Dizajn bude založený na princípe víťaz berie všetko. To znamená, že víťaz získa všetky ceny. Každá hra má iné štartovné, napríklad prvá vyžaduje 456 SQUID, druhá vyžaduje 1 000 SQUID atď. Víťazi predchádzajúceho kola budú môcť postúpiť do ďalšej úrovne.

Squid Game vytvorí šesť hier inšpirovaných zápletkou série Neftlix. Okrem toho už existuje trh NFT, kde si používatelia môžu zakúpiť rôzne nevymeniteľné tokeny založené na postavách a predmetoch zo série. Spoločnosť ponúka aj možnosť stakingu.

Celá platforma je založená na tokene SQUID, ktorý je založený na Binance Smart Chain.

Prečo SQUID stúpol za pár dní o 110 000%?

Tu je potrebné zvážiť veľa faktorov. Začnime najzrejmejším dôvodom. Squid Game, kryptomenový projekt  vznikol pomerne rýchlo. V skutočnosti vstúpila na CoinMarketCap 26. októbra. V októbri bol vytvorený aj jeho účet na Twitteri.

Zároveň Squid Game, séria Netflix stále rastie v popularite a je neustále na vrchole všetkých rebríčkov. Je teda možné, že ľudia sa vrhli na kryptoprojekt kvôli jeho predmetu.

Ako sme už spomenuli vyššie, nosným konceptom Squid Game je samotná hra, šesť detských hier, v ktorých účastníci súťažia o ceny. Okrem toho, že je hra stále vo vývoji, vďaka čomu je rozhodnutie o kúpe SQUID prinajlepšom otázne, je tu zjavný problém s jej premrštenou cenou.

Prvá hra stojí 456 SQUID, čo je pri súčasných cenách zhruba 6 300 dolárov. Druhá hra stojí 14 000 dolárov a ceny stúpajú až na šiestu pozíciu, na ktorej hranie by bolo treba 210 000 dolárov. A to je doslova základný koncept celého projektu. Rýchle výpočty ukazujú, že ten, kto chce vyhrať, musí zaplatiť zhruba pol milióna, aby sa stal len účastníkom.

zdroj: beincrypto.pl, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár