Čo je Illuvium?

Čo je Illuvium?

od Martin

Illuvium je hra založená na blockchaine, ktorá sa odohráva v otvorenom svete a jej hráči zbierajú stvorenia, ktoré nazývame Illuviali. Každé z týchto stvorení sa vyznačuje určitou triedou a afinitami, ktoré ich od seba odlišujú a stávajú sa silnejší každou vyhratou bitkou proti iným hráčom alebo každou splnenou úlohou.

Projekt disponuje dvomi tokenmi, ktoré sú postavené na Ethereu – ILV a sILV. Držitelia tokenov môžu pomocou ILV ťažiť likviditu, podieľať sa na správe siete a získavať odmeny. ILV tokeny sú na určitú dobu uzamknuté, ale sILV môžeme použiť okamžite.

V Illuvium sú zakomponované tokeny NFT, ktoré predstavujú jednotlivé Illuviali a herné predmety, tie potom môžeme predávať na NFT trhoviskách.

Obsah

Ako Illuvium funguje?

Od tejto hry si sľubujeme naozaj veľa a z blockchainových hier má priniesť naozaj unikáty zážitok v otvorenom svete. Hráči v tejto hre cestujú fantasy svetom v ktorom bojujú s Illuvialmi a ich cieľom je ich chytiť. Ako náhle sa vám to podarí, môžete s nimi ďalej bojovať proti iným hráčom, alebo plniť jednotlivé úlohy.

Hra je dostupná bezplatne ale k dispozícii je aj prémiové predplatné.

Princíp celej hry je v zbieraní a prispôsobení jednotlivých Illuvialov. Každý z nich má svoju afinitu a patrí do určitej triedy, niektorí môžu afinity a triedy kombinovať, čím sa stávajú silnejšími a získavajú za to bonus.

V hre je potrebné sa zamyslieť a takticky voliť, aké Illuviali budete používať a zbierať. Na to, aby sme mohli chytiť Illuviala musíme mať takzvaný shard, čím je príšera silnejšia o to lepší shard budeme potrebovať, zranená príšera sa po čase v sharde uzdraví. Aj v tejto hre sa nachádzajú cennejší Illuviali, ktorí majú zlatú, lesklú alebo holografickú farbu.

 

IlluviDEX

Illuvium Exchange je online trhovisko prevádzkované organizáciou Illuvium DAO, kde môžu hráči nakupovať a predávať všetky NFT v hre. Hlavnou časťou IlluviDEXu je obchodovanie s Illuviálmi, ale je možné tu obchodovať so všetkými NFT, ktoré sa v hre nachádzajú.

Shards

Shards umožňujú hráčom získať najlepších Illuvialov. Tak ako všetky prvky v tejto hre aj shardy majú rôzne úrovne, ktoré sa odvíjajú od sily pri chytaní Illuvialov.

Čím sú silnejši, ťým horšie sa chytajú a to lepší shard potrebujete. Rovnako ich viete kúpiť aj na IlluviDEX, aby ste mali istotu, že máte dostatočný shard.

Triedy, afinity a ďalšie atribúty

Illuviali môžu patriť do jednej z týchto piatich tried:

 • Figher
 • Guardian
 • Empath
 • Rogue
 • Psion

Tieto triedy je možné zlučovať a vytvárať o to silnejších Illuvialov.

Afinity, ktoré sú dostupné:

 • vzduch
 • príroda
 • oheň
 • voda
 • zem

Od týchto afinít sa odvíja poškodenie, ktoré Illuvial spôsobí alebo absorbuje. Napríklad vodný Illuvial bude silnejši voči ohnivému.

Ďalšie atribúty Illuvialov

Okrem tried a afinít má každý Illuvial ešte atribúty, ktoré určujú jeho silu, zdravie, rýchlosť a poškodenie. Čím viac súbojov vaši Illuviali vyhrajú, tým silnejší budú. Určité vlastnosti Illuvialov môžete vylepšiť hernými predmetmi, ktoré je možné nájsť, kúpiť alebo vyrobiť.

Zbrane, Brnenia a Imbues

V hre nebojujeme len s Illuvialmi ale aj rôznymi zbraňami, ktoré môžeme vybaviť drahokamom a následne vyžaruje auru, ktorá zvýši silu zbrane.

Zbroj sa vyrába z predmetov vyťažených na Illuvii a pridáva obranu proti protivníkom. Ak by bolo brnenie príliš poškodené, musíme počkať kým sa obnoví. Každé z týchto brnení ma iné vlastnosti, ktoré nás ochránia v boji.

Imbues sú kozmetické zmeny, ktoré zvyšujú hodnotu vašej zbierky tým, že sa odlíši od ostatných,

Zbrane brnenia aj Imbues môže každý hráč obchodovať na OlluviDEXe.

Illuvium token (ILV)

Illuvium token je ERC-20 token postavený na blockchain Ethereum a v hre ho môžeme využiť roznymi možnosťami a jeho cena sa odvíja od obchodovania, úspechu hry a stakovania. Ako sme už spomínali token ma dve podoby ILV a sILV .

Celková ponuka týchto tokenov je 10 miliónov a z toho 3 milióny sú distribuované v podobe odmien.

Spôsoby využitia:

 • Hráči tokeny dostávajú, podľa ich úspechu v hre
 • Tokeny je možné stakovať v Illuvium Vaulte
 • Držitelia tokenov sa prostredníctvom DAO (decentralizovanej autonómnej organizácie) môžu podieľať na správe hry

Keďže sa jedná o ERC-20 token, hráči pri presúvaní týchto tokenov platia poplatky za plyn, čo môže byť vo väčšom množstve veľmi nákladné. Aj na toto však vývojári našli riešenie a tým je Immutable X, ktorý bol špeciálne navrhnutý na zvýšenie priepustnosti transakcíí pre použitie v hernom systéme blockchain a NFT na platforme Ethereum.

ZDROJ: illuvium-official.com

NFT

Užívatelia môžu loviť tokeny NFT prostrednictvom webových stránok alebo na OpenSea. Tieto predmety sa dodávajú v rôznych formátoch vrátane Cosplay a Genesis Promo, ktoré vytvára DAO Illuvium.

Okrem tradičných NFT, sú v hre aj pozemky, ktoré je možné obchodovať a sú rozdelené do piatich úrovní podľa vzácnosti a kvality.

Staking

Staking je umožnený prostredníctvom smart kontraktov, ktoré hráča odmeňujú. Systém stakingu používa základné a bleskové skupiny a tiež bežnú a syntetickú verziu tokenu ILV. Existujú dve základné skupiny, ktoré umožňujú staking ILV – skupina ILV a skupina ILV/ETH.

Pool tokenov ILV umožňuje používateľom vkladať iba ILV, zatiaľ čo používatelia môžu poskytovať likviditu do poolu ILV/ETH výmenou za tokeny Sushi Liquidity Provider (SLP), ktoré potom používatelia vkladajú.

Flash pooly sú naopak pooly, ktoré obsahujú tokeny z rovnocenných projektov. Príkladom je token Axia Infinity Shards (AXS) a token protokolu XYZ Universe.XYZ NFT.

Keď používateľ uzamkne svoje tokeny, má možnosť získať tokeny v ILV alebo sILV. Tí, ktorí sa rozhodnú získať odmeny v ILV, podliehajú 12-mesačnému uzamknutiu, zatiaľ čo užívatelia, ktorí sa rozhodnú získať tokeny v sILV, ich môžu okamžite použiť v hre na nákup NFT a ďalších herných predmetov v blockchaine.

Graf ILV


Záver

Illuvium je určite jedna z najprepracovanejších hrier založených na blockchaine a sme veľmi zvedaví, čo prinesie do budúcna. Veď už pri spustení tokenu ILV nabralo obchodovanie naozaj slušné obrátky. Aj keď je veľmi podobná hre Axie Infinity, jej funkcie a spracovanie jej predurčujú úspech.

zdroj: illuvium-official.com, docs.illuvium.io, academy.binance.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár