Circle vyjde na burzu s hodnotou 4,5 miliardy dolárov

od Martin Tkáč

Globálna fintech spoločnosť a tvorca stabilcoin USDC Circle odhalila, že vstúpi na newyorskú burzu cenných papierov (NYSE) prostredníctvom novej obchodnej aliancie.

Podľa oficiálneho oznámenia spoločnosť Circle uzavrela partnerstvo s Concord Acquisition Corp, verejne obchodovanou spoločnosťou pre špeciálne akvizície (SPAC), s podielovými fondmi vo výške viac ako 276 miliónov dolárov.

Ocenenie na 4,5 miliardy dolárov

Po dokončení transakcie bude hodnota spoločnosti Circle predstavovať 4,5 miliárd dolárov. Okrem toho budú všetci existujúci akcionári Circle naďalej vlastniť 86% spoločnosti a pozíciu si zachová spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Jeremy Allaire. Bob Diamond, prezident spoločnosti Concord Acquisition Corp, sa však pripojí k predstavenstvu spoločnosti.

Niekoľko popredných investorov vrátane spoločností Fidelity Management and Research, Marshall Wace, Adage Capital Management, Ark Investment Management a Third Point, sa zaviazalo na podporu nového podnikania v hodnote 415 miliónov dolárov v rámci investícií do súkromných verejných financií.

Len čo je dohoda dokončená, nová írska holdingová spoločnosť získa spoločnosti Concord aj Circle a stane sa verejne obchodovanou spoločnosťou, ktorá bude uvedená na NYSE pod symbolom „CRCL“. Generálny riaditeľ spoločnosti Concord Bob Diamond v komentári k partnerstvu uviedol:

Circle je skutočným priekopníkom dôveryhodných digitálnych mien, čoraz dôležitejšou súčasťou globálneho finančného systému.

Spoločnosť Diamond tiež poznamenala, že spoločnosť si vybudovala silnú reputáciu pri vytváraní vysoko inovatívnych produktov a služieb založených na blockchaine pri súčasnom dodržiavaní regulačných požiadaviek. Podľa neho „špičkový vodcovský tím, úspechy a pozoruhodné ambície spoločnosti Circle“ pomohli umiestniť organizáciu ako „jednu z najvzrušujúcejších spoločností v oblasti finančnej transformácie“.

Toto je druhá krypto spoločnosť, ktorá vstúpila na burzu

Allaire tiež vyjadril nadšenie pre transakciu, ktorá sa má uzavrieť vo štvrtom štvrťroku 2021.

Spoločnosť Circle bola založená s poslaním transformovať globálny ekonomický systém prostredníctvom sily digitálnych mien a otvoreného internetu … Sme nadšení z partnerstva s výkonným a investičným tímom spoločnosti Concord, čerpajúc z ich desaťročí prevádzkových skúseností rastúcich spoločností poskytujúcich finančné služby po celom svete svet.

Spoločnosť Circle sa má stať druhou americkou kryptomenovou entitou, ktorá bude zverejnená krátko po uvedení Coinbase priamo na zoznam. Po pôsobivom výkone najväčšej americkej burzy kryptomien neskôr v tomto roku pracujú na IPO aj ďalšie americké spoločnosti ako Kraken a Robinhood.

zdroj: bitcoin, pl, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár