Circle sa vracia ku konzervatívnejšiemu investičnému profilu rezerv USDC

od Martin Tkáč

Generálna riaditeľka a COO Coinbase Emilie Choi zverejnila aktualizáciu rezerv druhého najväčšieho stablecoinu na svete USDC.

V tweete 22. augusta Choi uviedla, že od septembra 2021 budú rezervy USDC na Coinbase držané v hotovosti a krátkodobých amerických vládnych dlhopisoch.

Dodala, že stablecoin „bol vždy plne krytý rezervami rovnakými alebo vyššími ako USDC v obehu“, čo používateľom vždy dáva možnosť vymeniť jednu USD coinu za jeden dolár.
V čase písania článku bolo v obehu 27,3 miliardy USDC, čo je mierny pokles z 28 miliárd USD na začiatku tohto mesiaca. Dodnes ponuka USDC v tomto roku vzrástla o 600%, čo je trojnásobok konkurenčného Tetheru.

Konzervatívnejšia investícia v USDC

V máji sa rezervy spoločnosti Circle na podporu stablecoinu rozšírili nad rámec hotovosti a peňažných ekvivalentov. Spoločnosť v júli odhalila podrobnejší rozpis zloženia svojich rezerv, čím dodáva fondom podporujúcim USDC prehľadnosť.

V tomto najnovšom oznámení spoločnosť Circle potvrdila, že mali zákazníkov rýchlejšie informovať o svojich rezervách:

S ohľadom na sentiment komunity, náš záväzok k dôvere a transparentnosti a meniace sa regulačné prostredie Circle, s podporou centra a Coinbase oznámil, že teraz bude mať rezervu USDC výhradne v hotovosti a krátkodobých dlhopisoch.

Coinbase COO potvrdila, že tieto zmeny v investičnom portfóliu pre rezervy USDC, ktoré sa začali v máji 2021, nepresiahnu september. Dodala, že Coinbase zaistí návrat investícií USDC na „konzervatívnejší investičný profil“ do konca budúceho mesiaca.

V oznámení sa tiež uvádza, že cieľom Circle je rozšíriť svoje viacreťazcové verzie USDC nad rámec piatich blockchainov, na ktorých sa momentálne nachádza. Dodalo, že je tiež v procese vývoja nových nedolárových digitálnych mien v krajinách na troch kontinentoch.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár