Circle sa plánuje stať národnou bankou digitálnej meny s úplnými rezervami

od Martin Tkáč

Spoločnosť Circle podporovaná spoločnosťou Goldman Sachs v oblasti digitálnych platieb oficiálne predstavila plány stať sa národnou bankou pre digitálne meny v USA.

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Circle Jeremy Allaire pri zverejnení týchto správ uviedol, že spoločnosť Circle je ochotná fungovať pod dohľadom a požiadavkami manažmentu rizika Federálneho rezervného systému, ministerstva financií USA, úradu pre kontrolu meny a federálnej spoločnosti pre poistenie vkladov.

Sme presvedčení, že bankovníctvo s úplnými rezervami, postavené na technológii digitálnych mien, môže viesť nielen k radikálne efektívnejšiemu, ale aj bezpečnejšiemu a odolnejšiemu finančnému systému. – Povedal Allaire.

Generálny riaditeľ dodal, že Circle predpovedá, že spoločnosť stablecoin USD Coin (USDC) narastie na „stovky miliárd dolárov v obehu“, pričom bude naďalej podporovať vysoko dôveryhodné firmy a stane sa obľúbeným nástrojom v oblasti finančných služieb a aplikácií elektronického obchodu.

Stanovenie národných regulačných noriem pre dolárové digitálne meny je kľúčové pre umožnenie potenciálu digitálnych mien v reálnej ekonomike vrátane štandardov správy rezerv a zloženia. – Dodal Allaire.

Cicrcle je druhý najväčší stablecoin

Circle je známy ako hlavný tvorca USDC, druhého najväčšieho stablecoinu na svete podľa trhovej kapitalizácie po Tether (USDT). V čase vydania je USDC ôsmou najväčšou kryptomenou s trhovou hodnotou 27,8 miliardy dolárov, zatiaľ čo USDT má trhovú kapitalizáciu takmer 63 miliárd dolárov.

Na rozdiel od bankovníctva s čiastočnými rezervami, bankovníctvo s úplnými rezervami vyžaduje, aby banky držali celú sumu finančných prostriedkov každého vkladateľa v hotovosti a peňažných ekvivalentoch, pripravené na okamžité výbery na požiadanie.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár